Proszowianka przegrywa z rezerwami Garbarni na zakończenie fatalnego sezonu

Aleksander Gąciarz
Maciej Przeniosło nie zdołał zdobyć bramki  w meczu z Garbarnią
Maciej Przeniosło nie zdołał zdobyć bramki w meczu z Garbarnią Aleksander Gąciarz
W meczu zachodniej grupy małopolskiej IV ligi (grupa spadkowa) Proszowianka przegrała z Garbarnią II 0:3. Gospodarzem formalnie byli proszowianie, ale ze względu na przebudowę ich stadionu, mecz odbył się w Krakowie.

FLESZ - Uwaga nad Polskę nadciągają upały

od 16 lat

Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, dominowała walka w środku pola. Proszowianie zdołali stworzyć dwie okazje bramkowe, ale dwa razy z bliska niecelnie uderzał M. Bździuła.

Po przerwie lepsza i skuteczniejsza była Garbarnia. Pierwszego gola zdobył strzałem głową po rzucie rożnym Grzybowski. Wkrótce potem na 2:0 podwyższył Supel po indywidualnej akcji i strzale z ostrego kąta. Wynik ustalił w doliczonym czasie D. Zeleński.

Proszowianka zakończyła sezon na ostatnim miejscu w tabeli i z jedną wygraną na koncie.

Proszowianka – Garbarnia II 0:3 (0:0)

0:1 Grzybowski 66, 0:2 Supel 68, 0:3 D. Zeleński 90+3

Proszowianka: Wątek – Wrona, Wasilewski, Nowakowski, Woźniak – M. Przeniosło (80 Oleksów), Wilk, Wąsowicz, A. Przeniosło (82 Kura), M. Bździuła – Manaseryan (77. K. Bździuła)

Garbarnia II: Freirial – Wąsik, Dzierżak, Mielec (85 Kolędowski), Burkowicz – Paczka (46 N. Zeleński), Kowalczyk (77 Strzeboński), Zięba, D. Zieleński – Bogusławski (55 Supel), Grzybowski (87 Sarga)

Żółta kartka: Kowalczyk

Sędziował: Zięba (Wadowice)