Proszowianka w końcu zwycięska. Pokonała Orła z Bębła

Aleksander Gąciarz
Mikołaj Tracz (czwarty z od lewej) zdobył swojego pierwszego gola w barwach Proszowianki i odbiera gratulacje od kolegów Aleksander Gąciarz
W meczu I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka wygrała z Orłem Bębło 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Mikołaj Tracz, Adrian Kaczor i Maciej Przeniosło. Dla gości trafił Michał Nawrocki.

FLESZ - Jest projekt zmian w kodeksie pracy

od 16 lat

Gospodarze wyszli na boisko w przemeblowanym nieco ustawieniu i z mocnym postanowieniem przerwania serii czterech spotkań bez zwycięstwa. Bramkarz Orła Mikołaj Sięk od początku miał sporo pracy i już w pierwszych dziesięciu minutach obronił z sytuacji sam na sam z Adrianem Kaczorem oraz po uderzeniu z dystansu Sebastiana Gorczycy. Raz golkiperowi dopisało szczęście, gdy Gorczyca po podaniu Macieja Przeniosło nie trafił czysto w piłkę, stojąc pięć metrów przed bramką. Miejscowi starali się grać z wykorzystaniem skrzydeł, szeroko, ale licznym wrzutkom brakowało dokładności. Bramkarza z Bębła pokonał dopiero w sytuacji sam na sam Mikołaj Tracz, wykorzystując podanie Dawida Wrony.

Gdy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem i zdobędą kolejne gole, rywale przeprowadzili wzorową kontrę. Prawą stroną uciekł Jakub Nędzka, dośrodkował na pole karne, gdzie piłka minęła wszystkich graczy z wyjątkiem czyhającego na okazję Michała Nawrockiego. Ten uderzył bez namysłu, z woleja i nieoczekiwanie wyrównał. Był to praktycznie pierwszy groźniejszy wypad gości w okolice bramki Cypriana Baranowskiego. Gospodarze byli tak zaskoczeni utratą gola, że już do przerwy nie odzyskali właściwego rytmu. Mało tego, po prostej stracie Nawrocki ponownie stanął przed dobrą okazją, ale tym razem bramkarz był górą.

W drugiej połowie proszowianie przyspieszyli grę, kilkoma dokładnymi podaniami popisał się Adam Przeniosło i to przyniosło owoce. Pierwszy z idealnego zagrania skorzystał Kaczor i dał miejscowym prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później powinien je podwyższyć, ale po niemal identycznej akcji i podaniu A. Przeniosło uderzył niecelnie. Wynik spotkania ustalił M. Przeniosło, trafiając do siatki z kilkunastu metrów.

W końcówce spotkania w Proszowiance zadebiutował 17-letni wychowanek Adam Rokita, który popisuje się znakomitą skutecznością w rozgrywkach juniorskich.

Proszowianka – Orzeł Bębło 3:1 (1:1)

1:0 Tracz 31, 1:1 Nawrocki 35, 2:1 Kaczor 58, 3:1 M. Przeniosło 68

Proszowianka: Baranowski – Kaczor (78 Krawiec), Wasilewski, Gorczyca (90 Bednarz), Moskal – M. Przeniosło, Wilk, Chwał, A. Przeniosło (88 K. Bździuła), Tracz - Wrona (82 Rokita)

Orzeł: Siek – Nędzka (86 Sałęga), Rauczyński, Krawczyk, Chepizhak (67 Zawadzki) – Bielecki, Severin (69 Maruszak), Kwiatek (69 Kuprijenko), Bajołek (69 Gwóźdź), Nawrocki – Molik