Proszowianka wygrała derby i jest liderem okręgówki

Aleksander Gąciarz
Mecz zgromadził rekordową w tym sezonie publiczność
Mecz zgromadził rekordową w tym sezonie publiczność Aleksander Gąciarz
W meczu na szczycie I grupy klasy okręgowej Proszowianka wygrała na swoim boisku ze Słomniczanką 3:0 i objęła przodownictwo w tabeli

Proszowianka - Słomniczanka 3:0 (0:0)

1:0 Dębski 53, 2:0 A. Przeniosło 67, 3:0 Wasilewski 90 (z wolnego)

Proszowianka: Zawartka - Wrona (90+4 Kowęzowski), Skalski, Wasilewski, Mach - K. Bździuła, Wąsowicz (75 Maroszek), Polański - M. Przeniosło (88 D. Turek), A. Przeniosło (81 Woźniak), Dębski (68 Kaczor)

Słomniczanka: Widawski - Jaworski, Łój, Strona, Rojek - Drożniak (78 Piwowarski), Bieszczanin (78 D. Warchoł), K. Warchoł (67 Dębowski), Sarota, Knyszczenko - Kozieł

Żółte kartki: Wrona, Wasilewski, M. Przeniosło - Łój, Sarota, K. Warchoł, Piwowarski

Czerwona kartka: Mach (90 niesportowe zachowanie)

Sędziował Piotr Mucha (Kraków) Widzów 500

Choć to goście jako pierwsi mieli okazję bramkową (w 7 min. w dobrej sytuacji spudłował Kozieł), mecz niemal cały czas toczył się pod dyktando miejscowych. Proszowianie długimi fragmentami przebywali na połowie rywala, ale przed przerwą nie potrafili stworzyć poważniejszego zagrożenia dla Widawskiego. Najbliższy szczęścia był Wasilewski, gdy w 13 min. uderzył groźnie z wolnego, ale bramkarz był czujny. Podobnie było gdy kilkanaście minut później A. Przeniosło zagrał do M. Przeniosło, ale ten przegrał pojedynek z golkiperem Słomniczanki.
Goście otrząsnęli się dopiero w końcówce I połowy i Kozieł zatrudnił Zawartkę uderzeniem z rzutu wolnego.

Swoją przewagę udokumentowali gospodarze wkrótce po przerwie. W 53. min. Wąsowicz zagrał do Dębskiego, a ten efektownie uderzył z ostrego kąta do siatki. Drugi gol to zasługa braci bliźniaków: Maciej Przeniosło zgrał piłkę głową, a z woleja uderzył do celnie Adam. W zespole ze Słomnik tylko Kozieł był w stanie stworzyć zagrożenie, ale czynił to praktycznie tylko po rzutach wolnych.

Wynik derbów ustalił efektownych strzałem z rzutu wolnego Wasilewski. Stały fragment został podyktowany za faul na Machu, który przy okazji wdał się z pyskówkę z rywalem i sędzia usunął go z boiska.

Proszowianka zajęła pozycje lidera i zrobiła krok w stronę awansu, ale mecz okupiła też stratami. Z powodu kartek w następnym pojedynku z Przemszą Klucze nie zagrają Wrona, Wasilewski i Mach.