Proszowianka wygrywa drugi zimowy sparing. Tym razem z TS Węgrzce

Aleksander Gąciarz
Sebastian Kowalski trafił w sparingu dwa razy
Sebastian Kowalski trafił w sparingu dwa razy Aleksander Gąciarz
W drugim tegorocznym meczu kontrolnym piłkarze Proszowianki pokonali TS Węgrzce 2:1 (2:1). Dwa gole dla proszowian zdobył Sebastian Kowalski.

Mecz lidera I grupy krakowskiej okręgówki z 5. zespołem grupy II zakończył się wygraną tych pierwszych. Proszowianie kolejny zagrali bez kilku podstawowych zawodników (Wasilewski, Mach, M. Przeniosło, Kaczor), ale mimo to pokazali się z dobrej strony. Wynik meczu został ustalony jeszcze przed przerwą. Proszowianie prowadzili 2:0, gdy dwa razy w polu karnym dobrze odnalazł się Kowalski. Z dobrej strony pokazał się testowany Król. Drugi ze sprawdzanych zawodników być może będzie miał szansę przekonać trenera Pawła Zegarka w kolejnym meczu sparingowym z Pcimianką.

Niestety na rozgrzewce przed spotkaniem urazu doznał Wrona i na boisku wytrwał tylko 30 minut. Prawdopodobnie czeka go odpoczynek od treningów.

Proszowianka grała w składzie: D. Zawartka – Wrona, P. Skalski, Gorczyca, Woźniak - Dębski, Polański, A. Przeniosło, Król, M. Bździuła – Kowalski oraz J. Zawartka, Wątek, Wąsowicz, K. Skalski, testowany