Proszowianka zaczęła rok od wygranej

ALG
SPORT. W swoim pierwszym tegorocznym sparingu piłkarze Pro-szowianki pokonali TS Węgrzce 2-1. Bramki dla podopiecznych Mateusza Misia zdobyli Piotr Kajda i Kamil Hul.

Mecz został rozegrany na sztucznym obiekcie na Suchych Stawach. Grano trzy razy po 30 minut. Na boisku spotkali się dwaj liderzy. Proszo-wianka prowadzi w II grupie okręgówki, Węgrzce przewodzą w II grupie klasy A.

Proszowianie objęli prowadzenie po uderzeniu Kamila Hula z rzutu wolnego. Przy drugim golu strzelec wystąpił jako asystent: Hul dośrodkował z rzutu rożnego, a testowany przez Proszowia-nkę Piotr Kajda trafił do siatki głową.

Kajda to 29-letni napastnik, mający za sobą występy m. in. w Pogoni Staszów, Okocimskim Brzesko, Kmicie Zabierzów. Jesienią ubiegłego roku bronił barw IV-ligowej Rylovii i zdobył 7 goli.W kadrze Proszowianki ma zastąpić Mateusza Stanka.

Tuż przed końcem trafienie dla rywali zaliczył Piotr Antas z karnego. - Z gry w tym meczu jestem zadowolony. Początkowo trochę trudno się było nam przyzwyczaić do specyficznego boiska, ale z każdą minutą było coraz lepiej - ocenił Mateusz Miś.

Proszowianka: Zawartka - Sowa, Biela, Jelonkiewicz, T. Przeniosło - Mach, Hul, A. Przeniosło, Kozerski, M. Przeniosło - Wrona oraz Jeziorek, Głąbicki, M. Bździuła, Tyrka, Wąsowicz, Skalski, Perzowski, Kowalski, Dębski, Kajda.