Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Proszowice. Promesy dla powiatu, gminy i szpitala. W sumie 4 miliony złotych

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Wymiana kotłów na ekologiczne, cyfryzacja urzędów administracji samorządowej oraz zakup karetki pogotowia to inwestycje i zakupy, które będzie można zrealizować dzięki promesom przekazanym w Proszowicach przez przedstawicieli samorządu województwa.

FLESZ - W jaki sposób wybierzemy prezydenta?

od 16 lat

Przekazane środki to łącznie ponad 4 mln zł, z czego ok. 3,2 mln zł zostanie przeznaczone na realizację dwóch projektów „informatycznych”: „Cyfrowe Proszowice – nowoczesne zarządzanie w administracji” (1,5 mln zł dla gminy Proszowice) oraz „Elektroniczna administracja w Powiecie Proszowickim” (780 tys. zł dla Starostwa Powiatowego).

- Realizacja projektów z zakresu elektronicznej administracji pozwoli na poszerzenie zakresu dostępnych oraz tworzenie nowych e-usług skierowanych do mieszkańców i przedsiębiorców z Proszowic. Dzięki temu sprawy urzędowe będą załatwiane szybciej, a sam urząd jako instytucja będzie funkcjonował bardziej efektywnie - uważa wicemarszałek Łukasz Smółka, który przekazał promesy wspólnie z radnym sejmiku wojewódzkiego Józefem Gawronem.

Oprócz tego gmina Proszowice otrzymała promesę na 920 tys. zł na program wymiany starych kotłów na paliwa stałe na kotły niskoemisyjne w indywidualnych gospodarstwach domowych. - Dzięki temu kolejni mieszkańcy będą mogli wymienić kotły, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza – mówi burmistrz Grzegorz Cichy.

Trzecią z obdarowanych instytucji był proszowicki szpital, który w ramach pakietu medycznego Tarczy Antykryzysowej otrzymał 1,1 mln zł. Już w piątek do szpitala trafi dzięki temu nowoczesna karetka pogotowia. - Kupimy też respirator przenośny, kardiomonitor, nowoczesne łóżka i system wizyjny do monitorowania pacjentów. Poza tym środki do dezynfekcji. Nasz wniosek był złożony na dużo większą kwotę, ale szpital jest w ciężkiej stacji i każda wsparcie jest dla nas bardzo ważne – podkreśla dyrektor placówki Łukasz Szafrański.

Marszałek Smółka zapowiedział, że to nie koniec wsparcia dla szpitala z tego źródła. - Nie chciałbym teraz deklarować kwoty, ale mam nadzieję, że będzie zadowalająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski