MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Proszowice. Rewitalizacja powinna nabrać przyspieszenia

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Modernizacją biblioteki zajmie się firma z Knurowa
Modernizacją biblioteki zajmie się firma z Knurowa Aleksander Gąciarz
Gmina Proszowice rozstrzygnęła w ostatnich dniach przetargi na wykonanie czterech inwestycji w ramach rewitalizacja miasta. W jednym wypadku się nie udało

WIDEO: Trzy Szybkie

Najkosztowniejsza z zaplanowanych inwestycji to rozbudowa i modernizacja Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Najkorzystniejszą spośród czterech ofert przetargowych złożyła firma Włodarz z Gruszowa w gminie Pałecznica. Opiewa ona na kwotę 5,9 mln złotych. Przypomnijmy, że firma Włodarz od kilku miesięcy zajmuje się przebudową hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach. Planowany termin zakończenia prac w CKiW to 30 czerwca 2021 roku.

Również cztery oferty wpłynęły do przetargu na rozbudowę sąsiadującej z Domem Kultury siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tym wypadku zwycięzcą postępowania została firma Kapibara z Knurowa, która zaproponowała cenę usługi w wysokości 1,888 mln zł. Również w tym wypadku planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca przyszłego roku.

Udało się również rozstrzygnąć postępowanie na zadanie pod nazwą przebudowa i częściowa zmiana funkcji Rynku w Proszowicach. W trakcie postępowania wpłynęły trzy oferty, ale dwie z nich zostały odrzucone. Wygrała natomiast firma Samson z Niedomic. Jej oferta wyniosła 3,7 mln złotych i była tańsza od dwóch pozostałych. W tym wypadku termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 15 czerwca 2021 roku.

Wszystkie trzy wymienione inwestycje wchodzą w skład gminnego programu rewitalizacji w obszarze kultury. Oprócz tego odbyły się ostatnio dwa postępowania, dotyczące rewitalizacji w obszarze sportu i rekreacji. Wykonawcę udało się wyłonić w przypadku budowy skate parku, który zostanie zbudowany w sąsiedztwie miejskiego parku. Zadanie wykona lubelskie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Inż-Wod-Bud za nieco ponad 650 tys. złotych. O zlecenie ubiegały się dwie firmy. Skate park ma powstać przed 30 kwietnia przyszłego roku.

Nie udało się natomiast rozstrzygnąć postępowania na zagospodarowanie terenu wokół hali MOSiR. Drugi przetarg na budowę m. in. boiska ze sztuczną nawierzchnią, bieżni itp. został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen zaproponowanych przez oferentów, których było w tym wypadku pięciu.

Na realizację dwóch programów rewitalizacyjnych gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz tego dla zabezpieczenia finansowania zaplanowanych inwestycji Rada Miejska wyraziła w ubiegłym tygodniu zgodę na emisję obligacji w wysokości 14,05 mln złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski