MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Proszowice. Strefa płatnego parkowania dopiero po wakacjach

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Strefa płatnego parkowania w Proszowicach zostanie wprowadzona trzy miesiące później niż planowano.

FLESZ - Przybędzie niemal 250 fotoradarów

od 16 lat

Zgodnie z październikową uchwałą Rady Miejskiej strefa miała zacząć obowiązywać od 1 czerwca. Na ostatniej sesji burmistrz Grzegorz Cichy zaproponował, by termin wprowadzenia strefy przesunąć na 1 września. Argumentował to m. in. kwestiami technicznymi.

- Strefa wymaga odpowiedniego oznakowania, zamontowania parkomatów, odpowiedniego oprogramowania. Do tego dochodzi kwestia zmiany organizacji ruchu na Rynku. Uważam, że okres wakacyjny będzie do tego odpowiedni ze względu na mniejszy ruch samochodowy – przekonuje.

Przypomnijmy, że gmina rozstrzygnęła już przetargi na organizację strefy. Zwycięska firma będzie miała zatem więcej czasu na wywiązanie się z umowy.

Proszowicka strefa płatnego parkowania ma się dzielić na cztery podstrefy. Pierwsza obejmie ulicę Kolejową. Druga Rynek, Królewską, Kilińskiego, Ojca Rafała i Reja. Trzecia odcinek ulicy Szpitalnej od skrzyżowania z ul. Kopernika do wjazdu pod dawny hotel pielęgniarek. Czwarta to zatoka postojowa wzdłuż ogrodzenia cmentarza przy ulicy Krakowskiej.

Stawka opłaty za pierwszą godzinę postoju w strefie wynosi 2 zł. Za drugą godzinę zapłacimy 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za czwartą i następne po 2 złote. Za 1 zł będzie można parkować do 30 minut. Za postój w strefie nie będą płacić osoby niepełnosprawne, motocykliści, taksówki, pojazdy oznakowane wykonujące przewóz osób w ramach transportu sanitarnego, pogotowie gazowe, ciepłownicze, wod-kan itp. Uchwała wprowadza opłaty abonamentowe: jednodniową - 25 zł, tygodniową - 125 zł i miesięczną - 250 zł. Dla mieszkańców strefy miesięczny abonament to 10 zł, a dla właściciela firmy znajdującej się w strefie 100 zł miesięcznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski