Proszowicka liga futsalu. Od 1:6 do 7:7 w hicie weekendu

Aleksander Gąciarz
Fragment meczu Millcaru z Amplusem
Fragment meczu Millcaru z Amplusem Aleksander Gąciarz
W sobotę i niedzielę rozegrano dwie kolejki proszowickiej ligi futsalu. W najciekawszym meczu Millcar zremisował z Amplusem 7:7

W sobotę aż trzy spotkania zakończyły się walkowerami. Na niespodziankę zanosiło się natomiast długo w pojedynku Prinoksu z Millcarem. Ci pierwsi prowadzili do przerwy 3:2, potem długo trwała walka "bramka za bramkę". Ostatecznie w końcówce faworyci przeważyli szalę na swoję korzyść.

W niedzielę natomiast doszło do dużej niespodzianki: WKS Koniusza pokonał Hornets Rembud Team 5:2. To spowodowało, że Hornetsów dogonił Tomicom, który podczas weekendu zdobył komplet punktów.

Prawdziwa futsalowa uczta odbyła się natomiast na zakończenie drugiego dnia zmagań. Amplus rozpoczął znakomicie mecz z Millcarem: pierwszych pięć strzałów zakończyło się bramkami (jedną sędzia anulował). W końcu Cyprianaa Baranowskiego zastąpił między słupkami "lotny" Adam Przeniosło i to on zmniejszył rozmiary porażki przed przerwą na 1:4. Jednak gdy po zmianie strona Amplus szybko dołożył kolejne dwa trafienia, wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Millcar dokonał rzeczy, zdawałoby się, niemożliwej. W ciągu 9 minut zdobył 6 goli i wyszedł na prowadzenie!. Wynik na 7:7 ustalił Tomasz Armatys na 4 minuty przed końcem.

Millcar - Amplus 7:7 (1:4)
0:1 Musiał 4, 0:2 Musiał 9, 0:3 Armatys 12, 0:4 Bartosik 13, 1:4 A. Przeniosło 17, 1:5 Armatys 21, 1:6 Musiał 23, 2:6 Bogucki 25, 3:6 Nowak 26, 4:4 A. Przeniosło 27, 5:6 A. Przeniosło 27, 6:6 M. Przeniosło 31, 7:6 A. Przeniosło 34, 7:7 Armatys 36