Proxima bez szczęścia

Pawel Panus
Pawel Panus
I liga siatkarek. Proxima Kraków po niezwykle zaciętym meczu uległa Jokerowi Mekro Świecie 2:3 (25:15, 26:28, 25:20, 16:25, 13:15).

Po pierwszym secie wydawało się, że krakowianki pewnie zdobędą komplet punktów. Wyrównana walka trwała jedynie do stanu 11:11, potem punktowały głównie miejscowe. W drugiej partii Proxima prowadziła 14:11, potem było 19:19, a set zakończył się zwycięstwem Jokera na przewagi.

Wygraną w trzeciej partii zapewniła Proximie skutecznym atakiem Anna Widera, wcześniej gospodynie grały bardzo dobrze w obronie, co przełożyło się na przewagę w tej partii. Siatkarki ze Świecia po raz drugi w tym meczu doprowadziły do wyrównania, wygrywając czwartego seta w sposób niepodlegający dyskusji.

W tie-breaku Proxima prowadziła 3:0 i 11:8. Przy stanie 13:13 dwukrotnie atakowała Paula Słonecka, za każdym razem blokowały ją rywalki.

- Mecz miał różne oblicza. Raz graliśmy bardzo dobrze, raz bardzo źle. Kobiety są zmienne i __ten mecz pokazał to dobitnie - analizuje trener Proximy Zenon Matras.

Drużyna spadła na piąte miejsce w tabeli. Po znakomitym początku sezonu zespół przegrał z Solną Wieliczka, Wisłą Warszawa i Jokerem.

- Walczymy dalej, trenujemy bardzo solidnie i wierzę, że seria zwycięstw wróci. W meczu z __Jokerem zabrakło nam szczęścia. Mam nadzieję, że zła karta szybko się odwróci - mówi Matras.

W środę o godzinie 18 w spotkaniu Pucharu Polski Proxima zagra w Wieliczce z Solną.