Przebój rozpoczął od zwycięstwa

(PAN)
Piłka nożna. Rozpoczęły się rozgrywki w olkuskiej klasie A. Od zwycięstwa rozpoczął zmagania AP Przebój Wolbrom.

Przebój pół roku temu wycofał się z rozgrywek III ligi z powodu kłopotów finansowych. Teraz w rozgrywkach klasy A występuje AP Przebój, a w klasy B – Przebój 1937.

Prawie 300 kibiców przyszło na stadion, aby zobaczyć, jak prezentuje się ekipa z Wolbromia, która marzy o szybkim awansie do klasy okręgowej. Podopieczni Tomasza Kulawika podejmowali Bolesław Bukowno i pewnie wygrali 3:0. Dwie bramki zdobył Mariusz Habryn, jedną Sylwester Cupiał.

– _Gdy zaczynaliśmy działalność, na treningu pojawiło się sześciu zawodników. Teraz mamy 25 seniorów i zastanawiam się poważnie, czy nie zgłosić do klasy B zespołu rezerw. Co ważne, do klubu wrócili jego wychowankowie _– mówi prezes Przeboju Krzysztof Guzek.

Mecz dobrze ułożył się dla Przeboju, bowiem już w 4 minucie powracający z Jastrzębca Książ Wielki Habryn zdobył gola. Po przerwie wiele dobrego drużynie dał wspomniany Sylwester Cupiał, który wrócił z Jury Łobzów i ustalił wynik zawodów.

– _Wygrana z __drugą drużyną poprzedniego sezonu daje satysfakcję _– mowi prezes Guzek.