Przebudowa Królowej

Redakcja
Do 30 czerwca przyszłego roku planowana jest przebudowa ul. Królowej Jadwigi (także infrastruktury technicznej). Zajęta została już część jezdni, na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Na Wierzchowinach; dla kierowców pozostał tam 3-metrowej szerokości pas - poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Wyciąska: budowa sieci wodociągowej do 5 listopada. Zajęta część jezdni (pas ruchu w kierunku ul. Igołomskiej), na odcinku ok. 100 m, rozpoczynającym się od miejsca zlokalizowanego ok. 270 m od skrzyżowania z ul. Sitowiny do skrzyżowania z ul. Tymiankową.
   Ul. Olszanicka: budowa pętli autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Powstania Styczniowego; częściowo zajęty jest jeden pas ruchu, na długości kilkudziesięciu metrów. Prace planowane są do 30 listopada.
   Al. Krasińskiego: budowa pasa ruchu dla komunikacji zbiorowej; wygrodzenie części skrajnego pasa ruchu o szer. ok 1,5 m (jezdnia w kierunku centrum), na odcinku od "Jubilata" do ul. Piłsudskiego.
   Ul. Weigla: przebudowa ulicy - zamknięta od skrzyżowania z ul. Pruszyńskiego do skrzyżowania z ul. Jędrzejczyka (wraz z tym skrzyżowaniem). Dojazd z ul. Pruszyńskiego do ul. Popiełuszki - ul. Drożdżową i Lipowskiego; dojazd z ul. Sucharskiego do Popiełuszki - ul. Jaglarzów. Prace do 31 maja.
   Ul. Wiślicka: prace remontowe na odcinku od ul. Cedyńskiej do Srebrnych Orłów.
   Ul. Wileńska: remont zatoki autobusowej i chodników - do 15 listopada utrudnienia na odcinku od al. 29 Listopada do mostu na Białusze.
   Ul. Księcia Józefa: do 5 grudnia wyłączony z ruchu odcinek od ul. Wędrowników do granic miasta. Objazd: ul. Mirowską, autostradą A-4 do węzła w Balicach, drogą nr 774 do Kryspinowa. Dla pojazdów, które nie mogą poruszać się autostradą, objazd: ul. Mirowską, przez Piekary do Liszek. Na ul. Księcia Józefa jest też remontowana kanalizacja deszczowa; zwężenie pasa ruchu w kierunku granic administracyjnych miasta, na odcinku od al. Wędrowników do ul. Orlej.
   Ul. Halszki: remont nawierzchni; ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Stojałowskiego do ul. Witosa (w stronę ul. Witosa). W kierunku przeciwnym objazd ul. Witosa i Herberta. Prace do 30 listopada.
   Ul. Bosacka: budowa Dworca PKS; do 30 listopada jezdnia zawężona na odcinku ok. 30 m.
   Ul. Augustiańska: remont izolacji piwnic w budynku banku; do 19 listopada zajęta będzie tam część jezdni (pas w stronę ul. Skawińskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Węgłową).
   Ul. Majora: do 31 października przebudowywana zatoka autobusowa, postój taksówek oraz parking;**utrudnienia na około 150-metrowym odcinku.
   
Ul. Lubomirskiego: budowa trasy Galicyjskiej; zamknięty odcinek od ul. Rakowickiej do Bosackiej - do 17 grudnia. Ruch do ul. Bosackiej: Rakowicką, Kurkową, Zygmunta Augusta, Topolową. Dojazd autobusów do ul. Bosackiej od ul. Rakowickiej ulicą Topolową.
   
Rynek Główny: remont płyty (część od strony Wieży Ratuszowej); fragment płyty został ogrodzony, a ruch ciężkich pojazdów budowy odbywa się będzie ul. Sławkowską i Szczepańską. Prace do 30 listopada.
   
Ul. Branicka: awaryjne zamknięcie mostu na kanale wody przemysłowej. Objazdy ulicami: Branicką, Suchy Jar, Nadbrzezie, Igołomską, Szymańskiego, Plastusia i gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego.
   
Ul. Wjazd i Kątowa: dojazd do tych ulic odbywa się z ul. Żelaznej; obie ulice oznaczone są jako ślepe, bez przejazdu. Ta organizacja ruchu związana jest z pracami przy budowie trasy Galicyjskiej i pozostanie jako docelowa.
   
Ul. Ułanów: remont do 30 listopada; wprowadzono ruch jednokierunkowy - od ul. Ugorek do ul. Łąkowej; dojazd od al. Jana Pawła II do ul. Ułanów odbywa się ulicą Meissnera.
   
Ul. Warszawska: w związku z uruchomieniem wjazdu na teren inwestycji "Krakowski Szybki Tramwaj" zagrodzono części jezdni (w kierunku al. Słowackiego) dla pasa wyłączenia dla wjazdu na teren budowy - na wysokości Politechniki Krakowskiej. Przewidywany okres występowania utrudnień - ok. 1 rok.
   
Ul. Sołtysowska: modernizacja ulicy i infrastruktury technicznej. Zamknięcie na odcinku od ul. Sikorki do skrzyżowania ul. Podbipięty z ul. Ogłęczyzna i Niepokalanej Marii Panny. Objazdy: ul. Ogłęczyzna, Isep, Ciepłownicza, Nowohucka, Centralna; prace do 30 listopada.
   
Ul. Żmujdzka: zamknięta z powodu remontu objazd: al. 29 Listopada, Opolską, Prądnicką, Zdrową; prace przewiduje się do 30 listopada.**
(J.ŚW)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie