Przebudzenie Cezarego Wilka w La Corunii

(FIL)
Hiszpania. Wielki dzień Cezarego Wilka – wyleczony Polak wreszcie zagrał w podstawowym składzie Deportivo, przyczyniając się do wygranej z Valencią 3:0.

Do wczoraj były piłkarz Wisły Kraków rozegrał w Primera Division niewiele ponad 20 minut. Tym razem pomógł mu pech kontuzjowanego Juana Domingueza. I wykorzystał szansę, rozgrywając w La Corunii dobry mecz. Inne polskie wątki – Elche, bez Przemysława Tytonia, uległo 0:2 Sevilli z Grzegorzem Krychowiakiem.

Na tydzień przed Gran Derbi (w sobotę w Madrycie), Real i Barcelona potwierdziły wysoką dyspozycję. „Królewscy” rozgromili na wyjeździe Levante 5:0. W ostatnich pięciu meczach strzelili 25 bramek, a stracili 3. W kapitalnej formie jest Cristiano Ronaldo, który zdobył dwa gole i po ośmiu kolejkach ma ich 15. Poprzedni rekord – 14 bramek w 1943 roku – dzierżył Echevarria (Oviedo).

„Barca” wygrała z Eibarem 3:0. Claudio Bravo w ośmiu kolejnych meczach, czyli przez 720 minut, jest niepokonany. Pobił klubowy rekord Victora Valdesa (686 minut).

Wyniki

Barcelona – Eibar 3:0 (0:0), Xavi 60, Neymar 72, Messi 74; Levante – Real M. 0:5 (0:2), Ronaldo 13 k. i 61, Hernandez 38, Rodriguez 66, Isco 82; Atletico – Espanyol 2:0 (1:0), Tiago 43, Suarez 71; Granada – Rayo 0:1 (0:0), Manucho 90; Athletic – Celta 1:1 (1:0), Aduriz 6 k. – Nolito 73; Cordoba – Malaga 1:2 (0:2), Ghilas 90 – Samuel 22, Amrabat 31 k.; Deportivo – Valencia 3:0 (2:0), Gaya 36 s., Lucas 43, Toche 79; Elche – Sevilla 0:2 (0:0), Bacca 59, Gameiro 73. Po zamknięciu numeru: Villarreal – Almeria. Dziś: Sociedad – Getafe.

1. Barcelona 8 22 22–0

2. Sevilla 8 19 15–8

3. Real M. 8 18 30–9

4. Valencia 8 17 17–7

5. Atletico 8 17 14–7

6. Celta 8 13 13–11

7. Malaga 8 12 7–8

8. Villarreal 7 11 10–7