Przebudzenie Sandecji Nowy Sącz. Pięć goli w Tychach

Remigiusz Szurek
Sandecja odniosła cenne zwycięstwo w obliczu walki o utrzymanie w 1. lidze. Dla sądeczan była to druga wiosenna ligowa wygrana wiosną, a czwarta ogółem GKS Tychy Facebook
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w swoim drugim meczu pod wodzą nowego trenera Tomasza Kafarskiego (9 marca zastąpił na tym stanowisku Słowaka Stanislava Vargę) wywalczyli ligowe punkty. Tym razem „Duma Krainy Lachów” dość nieoczekiwanie okazała się lepsza od GKS w Tychach triumfując ostatecznie 3:2.

Sądeczanie po raz ostatni w lidze wygrali jeszcze 10 lutego (3:0 z Górnikiem Łęczna) i na Śląsk wybrali się z zamiarem zdobycia chociażby punktu. Wszystko po to, by przedłużyć nadzieje na utrzymanie.

Początek spotkania to wymiana ciosów z obydwu stron. W 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę dość nieszczęśliwie odbił interweniujący Boczek i wpakował ją między słupki własnej bramki. W 38. minucie goście wrócili do świata żywych po golu Chmiela, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem GKS.

W drugiej połowie mimo że w 50.minucie w słupek trafił jeszcze Mikita, to rezultat spotkania podwyższyli przyjezdni, a konkretnie Wróbel wykorzystując dośrodkowanie i popisując się celną główką.

Kwadrans później było 2:2 po pięknym i precyzyjnym uderzeniu z dystansu Czyżyckiego.

Goście nacierali, stwirzyli sobia kilka szans i w 84. minucie wreszcie dopięli swego. Boczek najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali i po strzale głową pokonał bramkarza. Jak się okazało był to ostatni gol tego niedzielnego starcia – dla obrońcy drugi w sezonie, a dla walczącej o utrzymanie 1. ligi przy Kilińskiego Sandecji bezcenny.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Boczek 18 (samobój), 1:1 Chmiel 38, 1:2 Wróbel 56, 2:2 Czyżycki 65, 2:3 Boczek 84

GKS: Jałocha - Skibicki (59 Machowski), Buchta (86 Połap), 33 Tecław, Nedić, Wołkowicz, Domínguez, Biegański, Wiktor Żytek (46 Czyżycki), Mikita - Rumin (85 Dzięgielewski). Sandecja: Nomm - Pawłowski, Nekić, Boczek, Piter-Bućko, Palacz - Potoma, Fall, Walski (37 Kostal), Chmiel (66 Nawotka) - Wróbel (66 Mas). Żółte kartki: Skibicki, Wołkowicz, Czyżycki, Jałocha - Piter-Bućko, Chmiel, Kostal. Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).