18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przede wszystkim ważna misja

SYP
Nauczycielom gratulował burmistrz Jan Łaksa, który podkreślał, że praca nauczyciela to nie tylko sposób zarabiania na chleb, ale przede wszystkim ważna misja.

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Fot. UMIG

WOLBROM. W Centrum Kultury odbyły się miejsko- gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

- Dzięki staraniom samorządu, warunki pracy, w jakich realizujecie swoją misję są coraz lepsze. Poprawiają się również warunki płacowe. Może nie w takim tempie, w jakim byście sobie tego Państwo życzyli, ale jest to proces ciągły i dostosowany do realiów finansowych - mówił burmistrz Łaksa.

W swoim wystąpieniu podkreślał, że wartości, jakie nauczyciele przekazują uczniom, są dobrem niezbywalnym, które kształtuje młodych ludzi i ma wpływ na to, jacy będą w przyszłości, jakimi zasadami będą się kierowali, jaki będzie arsenał ich wiedzy. Zwracał też uwagę na ogromną odpowiedzialność, jaka ciąży na nauczycielach. Jak mówił, aby nauczyciele mieli skuteczny wpływ na kształtowanie pożądanych postaw młodych ludzi muszą być dla nich autentycznymi autorytetami, ponieważ każdy fałsz i pozór są szybko przez młodych demaskowane i deprecjonowane przez młodzież.

Miłym akcentem było wręczenie nagród burmistrza. Otrzymali je: Lucyna Czerniawska, Aneta Dobrek, Grażyna Dolezy, Aneta Gajowiec, Anna Gorgoń, Izabela Klimek, Robert Kozłowski, Urszula Latacz, Agnieszka Maj, Joanna Nocoń, Henryk Pasich, Agata Piwowarczyk, Gabriela Pluta, Ewa Serwatka, Piotr Siewiorek, Elżbieta Sojka, Leopold Straszak i Dorota Świerczek.

W części artystycznej spektakl "Piotruś Pan" zaprezentowały dzieci z kółka teatralnego, jakie działa w szkole w Porębie Dzierżnej.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski