MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorca z sukcesem / przedsiębiorstwo z sukcesem: FF-BUD – usługi remontowo-budowlane

Sylwia Nowosińska
Budowlanka to dla Jana Filipowicza element rodzinnej tradycji
Budowlanka to dla Jana Filipowicza element rodzinnej tradycji fot. archiwum prywatne
Przedsiębiorstwo. Firma budowlana FF-Bud działa na rynku już od ponad 30 lat. W tym czasie zdobyła zaufanie największych krakowskich inwestorów.

FF-BUD remontuje i modernizuje budynki położone głównie w śródmieściu Krakowa i w rejonie Plant. Przedsiębiorstwo ma uprawnienia do prowadzenia prac konserwatorskich. Wykonuje także konstrukcje i instalacje.

Do najpiękniejszych krakowskich budowli oddanych w ręce specjalistów z FF-BUD należą m.in. Pałac Bonerowski przy ul. św. Jana, Hotel Amadeus przy ul. Mikołajskiej oraz Collegium Śniadeckich przy ul. Kopernika.

_ – Remontowaliśmy także Wieżę Sandomierską i Basztę Austriacką na Wawelu, położoną od __strony ul. Kanoniczej – _przyznaje z dumą Jan Filipowicz, właściciel firmy.

FF-BUD to przedsiębiorstwo rodzinne założone przez dwóch braci, Jana i Stanisława Filipowiczów na początku lat 80. Praca rzemieślnicza to dla nich rodzinna tradycja.

Choć firma specjalizuje się w remoncie starych budynków, do swoich sukcesów może zaliczyć także budowę nowego lokalu przy placu Nowym 1.

Zdaniem Jana Filipowicza na sukces firmy wpływa kilka istotnych czynników. Należy do nich nie tylko wysoka jakość prac i dotrzymywanie terminów, ale także dobry kontakt z inwestorami.

Jak podkreśla Jan Filipowicz, przedsiębiorstwo nie stosuje działań marketingowych, a zadowoleni inwestorzy sami przekazują kolegom z branży wiadomości na temat świetnej jakości jego usług.

– Kiedy realizujemy dany projekt, zawsze dokładnie trzymamy się wytycznych przedstawionych przez inwestora. Służymy wsparciem, pomocą i __radą – _tłumaczy Jan Filipowicz. Przyznaje jednak, że realizując dany obiekt, nie można zdać się tylko i wyłącznie na własną intuicję i doświadczenie. – Podstawą jest ścisłe przestrzeganie zaleceń konserwatora zabytków –_ stwierdza przedsiębiorca.

Firma FF-BUD posiada certyfikat ISO. – Aby go otrzymać, musieliśmy spełnić szereg wymagań dotyczących zarządzania jakością – tłumaczy przedsiębiorca. Aby utrzymać ważność certyfikatu, co roku firma zgodnie z procedurami musi przechodzić kontrole wewnętrzne, a co trzy lata ogólnokrajowe.

FF-BUD otrzymał liczne wyróżnienia, jak nagrody II i III stopnia Budowa Roku, Medal Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego i tytuł Rzemieślnika Roku 2002 i 2004.

Podwładni Jana Filipowicza to zazwyczaj doświadczeni pracownicy z dużym stażem w branży. _– Najważniejsza zasada w mojej firmie brzmi: nigdy nie zawieść pracowników i terminowo wypłacać pensje. Wiem, że w innych firmach z terminami płatności bywa różnie – _podkreśla Jan Filipowicz.

W firmie FF-BUD nowo zatrudnieni pracownicy przechodzą okres przygotowawczy, aby móc wdrożyć się w funkcjonowanie przedsiębiorstwa.– Po __ tym czasie mogą już przyjąć pełen zakres obowiązków – _mówi Filipowicz._

Zdaniem przedsiębiorcy branża budowlana przeżywa obecnie kryzys z powodu braku młodych wykwalifikowanych specjalistów. _– Kiedyś przy dużych zakładach budowlanych istniały szkoły zawodowe, które świetnie przyuczały młodych ludzi do pracy w __zawodzie. Teraz większość tych ośrodków już nie istnieje – _tłumaczy Filipowicz.

– Mam wrażenie, że młodzi ludzie są przekonani, iż w dzisiejszych czasach wszystko zrobią za nich komputery. Praca ludzkich rąk jest jednak nadal ważna i bardzo potrzebna – dodaje przedsiębiorca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski