MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy jak zawsze nie zawiedli

Ewa Tyrpa
Kazimierz Job (z lewej) wręcza swój obraz Stanisławowi Żurkowi z Lanckorony
Kazimierz Job (z lewej) wręcza swój obraz Stanisławowi Żurkowi z Lanckorony Ewa Tyrpa
Dobroczynność. Prawie 35 tys. zł zebrano podczas balu charytatywnego, zorganizowanego przez Podkrakowską Izbę Gospodarczą w Skawinie i Stowarzyszenie "Daj Nadzieję" w Radziszowie.

Na bal przyjechali też przedsiębiorcy z innych izb, m.in. z Iwanowic, Krzeszowic, Zabierzowa. Dzięki wsparciu wszystkich uczestników, dla Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie zakupione zostaną urządzenia do rehabilitacji, a najprawdopodobniej wanna do hydromasażu.

W szpitalu rehabilitacji poddawane są dzieci z różnymi schorzeniami: ortopedycznymi, np. skoliozami, po wypadkach, a także neurologicznymi - m.in. z porażeniem mózgowym.

Początkowo pieniądze z balu planowano przeznaczyć na zmodernizowanie dwóch 40-osobowych oddziałów: dla dziewcząt i dla chłopców. - Remont etapami wykonamy własnymi siłami, a w pierwszej kolejności musimy zmodernizować dodatkowe zasilanie - mówi Antoni Róg, dyrektor szpitala, któremu województwo przyznało 62 tys. zł na wymianę agregatu prądotwórczego.

- Pojawiły się nowe możliwości pozyskania z programów województwa finduszy na wymianę podłóg w salach pacjentów i na korytarzu oraz wymianę sieci centralnego ogrzewania. Natomiast malowanie ścian czy remont łazienek będziemy wykonywać własnymi siłami i z pomocą sponsorów - dodaje dyrektor Róg. Teraz np. za podarowane przez Tauron 20 tys. zł wymieniane są okna.

- Przedsiębiorcy po raz kolejny pokazali, że potrafią pomagać innym - zaznacza Andrzej Tutajewski, prezes Podkra-kowskiej Izby Gospodarczej, która już pomagała radziszo-wskiemu szpitalowi oraz - przez kilkanaście lat - wielu chorym osobom, głównie dzieciom.

Z kwoty zebranej na ostatnim balu przedsiębiorcy 3-4 tys. zł przeznaczą na protezę dla Zuzi Zabielskiej, która straciła nogę w 2012 r., kiedy na przejściu dla pieszych potrącił ją tir.

Zadowolenia z hojności przedsiębiorców nie ukrywa Małgorzata Sermet, prezes Stowarzyszenia "Daj Nadzieję", które wspiera szpital m.in. poprzez finansowanie małym pacjentom zabiegów nierefundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, np. rehabilitację w basenie.

Na balu z udziałem prawie 140 osób, przedsiębiorcy wylicytowali m.in. podarowaną przez kardynała StanisławaDziwisza gitarę, którą Jan Paweł II otrzymał w czasie pielgrzymki do Meksyku w 1990 r. Kupiono ją za 11 000 zł. Kancelaria premiera Donalda Tuska przekazała filiżankę z godłem Polski, zdobioną 24-karatowym złotem. Dla nabywcy warta była 1500 zł.
Było wiele obrazów, ikon, statuetek. Przedsiębiorcy nie tylko nabywali różne przedmioty, ale też sami je podarowali. Np. Kazimierz Job specjalnie na bal namalował obraz z cyklu "Zdrowie" o terapii kolorami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski