Przedszkole na Medal. Nagrodziliśmy najlepszych [ZDJĘCIA]

Paulina Piotrowska
Przedszkole na Medal. Nagrodziliśmy najlepszych
Przedszkole na Medal. Nagrodziliśmy najlepszych Anna Kaczmarz
W sobotę, 30 czerwca, podczas uroczystej gali na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN, rozdaliśmy nagrody laureatom naszego plebiscytu. Wielka akcja „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” poświęcona przedszkolom została oficjalnie zakończona.

Od kilku tygodni maluchy i starszaki z małopolskich przedszkoli oraz ich nauczycielki gościli na łamach gazety i na w naszych serwisach internetowych. Osobno w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu oraz we wszystkich powiatach nasi Czytelnicy wybrali Przedszkole Roku, Nauczycielkę Przedszkola Roku oraz najsympatyczniejszą grupę przedszkolną.

W sobotę, 30 czerwca, do Krakowa zjechali się wszyscy nagrodzeni w naszej akcji, by wspólnie świętować i odebrać wyjątkowe nagrody.

Jako jedna z pierwszych na scenę wyczytana została Paulina Korta, nauczycielka z powiatu brzeskiego.

- Dziękuję za wszystkie głosy i gratuluję nie tylko tym, którzy zostali dzisiaj nagrodzeni, ale wszystkim, którzy pracują jako nauczyciele - mówiła podczas odbierania nagrody.

- Jestem wzruszona i niezmiernie cieszę się z tej nagrody. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy - mówiła po gali Katarzyna Benedykt, laureatek naszego konkursu z powiatu wielickiego. - Dla mnie największą radością w pracy jest uśmiech dzieci - dodała.

Wzruszenia nie kryła także inna z nagrodzonych nauczycielek, Katarzyna Kuras z Muszyny. - Dziękuję organizatorom za stworzenie tego konkursu. Dzięki wam czujemy się docenieni, cieszę się, że znalazłam się w gronie osób, które mogły wystąpić dzisiaj na scenie i cieszyć się z tego wyróżnienia - mówiła nasza laureatka.

Nauczyciele, którzy w każdym mieście i powiecie zdobyli najwięcej głosów otrzymali m.in. dyplomy, zaproszenia na koncert, a także dwuosobowe zaproszenie na 3-dniowy pobyt w Wiktor Cechini Medical&Spa w Żegiestowie.

Sześciu nauczycieli, którzy zdobyli najwięcej głosów, biorąc pod uwagę wyniki głosowań prowadzonych osobno miastach i powiatach, otrzymali vouchery na studia podyplomowe o wartości do 8 000 zł, ufundowane przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

- Bardzo się cieszę z tej możliwości, od dawna myślałam o studiach podyplomowych, a teraz wiem, że na pewno zrealizuje to marzenie - mówiła Katarzyna Kuras.

Natomiast sześć przedszkoli, które zdobyły najwięcej głosów w skali całego naszego województwa otrzymało profesjonalny oczyszczacz powietrza marki Lifeair 500C, który eliminuje z otoczenia wirusy, alergeny, smog oraz inne szkodliwe cząsteczki.

- Jest cała rzesza osób, które pracują w przedszkolach i mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami. Organizując tę akcję chcieliśmy ich nagrodzić za ich codzienny trud - powiedział Dariusz Kołacz, wiceprezes krakowskiego oddziału Polska Press Grupa.

Zobacz film z gali plebiscytu "Przedszkole na Medal"

***

Rozmowa z profesorem Robertem Stawarzem, prorektor ds. Rozwoju na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Plebiscyt „Przedszkole na medal” to dobry sposób na zachęcanie młodych osób do wyboru zawodu nauczyciela przedszkolnego?

Uważam, że tak. Ten zawód był i zawsze będzie potrzebny. Akcja, którą „Gazeta Krakowska” i „Dziennik Polski” zorganizowały nie tylko pomoże w propagowaniu tego zawodu, ale także pokaże, że dobra praca przynosi wielką satysfakcję. Osoby, które zostały nagrodzone w plebiscycie „Przedszkole na medal” są zweryfikowane przez rynek. Mówiąc wprost zostali docenieni przez rodziców i dzieci, bo przecież to oni oddawali na nich swoje głosy.

Nagrody jakie otrzymali laureaci dzięki głosom rodziców to dobry sposób na podziękowanie im za pracę?

Myślę, że tak. Te nagrody im się należą, bo wykonują bardzo ciężką a przede wszystkim odpowiedzialną pracę. Gdybym mógł to przyznałbym każdemu nauczycielowi nagrodę.

Uniwersytet Pedagogiczny ufundował dla zwycięzców vouchery na studia podyplomowe.

Zgadza się. Każdy z laureatów będzie mógł wybrać na jakie studia podyplomowe będzie chciał pójść. Mamy do wyboru szeroką gamę studiów na Wydziale Pedagogicznym, ale zwycięzca może wybrać dowolny wydział, niekoniecznie związany z nauczaniem. Uważam, że zawsze warto się dokształcać i serdecznie zapraszam na naszą uczelnię.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przedszkole na Medal. Nagrodziliśmy najlepszych [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski