Przegrali, ale awansowali

STM
Pierwotnie w zawodach tych uczestniczyć miały cztery zespoły. Już po losowaniu z pucharowych rozgrywek wycofała się jednak Akademia Futsal Tarnów, do Nowin nie przyjechał natomiast Horyza Team Ostrów Wielkopolski. Turniej ograniczył się więc do pojedynku pomiędzy miejscowym drugoligowym UKS Futsal, a Lumaro Ekotar/Elbud Tarnów; oba te zespoły zapewniły sobie awans do 1/32 finału. Przed meczem doszło do sporego zamieszania.

FUTSAL. W sobotę w Nowinach odbył się turniej pierwszej rundy Pucharu Polski

W Nowinach nie pojawili się bowiem sędziowie; później okazało się, że organizatorzy powiadomili ich, że turniej odbędzie się w ... niedzielę. W tej sytuacji pojedynek poprowadził, mający uprawnienia sędziego futsalu, bramkarz Lumaro Ekotar/Elbud, Krzysztof Kapusta, drugim arbitrem został natomiast zasiadający na trybunach sędzia piłkarski, który na szybko zapoznał się z przepisami obowiązującymi w nowej dla niego dyscyplinie sportu. Mecz rozpoczął się niepomyślnie dla tarnowian. W 5 min stracili oni pierwszą bramkę, a po trzech golach strzelonych przez gospodarzy w 8 i 9 min, przegrywali już 0-4.

Jedyną w pierwszej połowie bramkę dla tarnowian zdobył w 10 min Adrian Kroker i do przerwy (grano 2x12 minut) zespół z Nowin prowadził 4-1. Kolejne dwie bramki strzelili miejscowi w 16 i 19 min.

Futsalowcy Lumaro Ekotar/Elbud odpowiedzieli na to wykorzystanym przez Grzegorza Witka przedłużonym rzutem karnym (22 min), ale jeszcze w tej samej minucie siódmego gola zdobyli miejscowi. W 23 min o strzelenie trzeciej bramki dla gości pokusił się Sławomir Tułacz, w ostatniej minucie gracze z Nowin ustalili natomiast wynik na 8-3 (4-1).

Lumaro Ekotar/Elbud: Kacper Zapała - Tomasz Lipiński, Adrian Kroker, Adrian Ślęzak, Dawid Sojda, Marcin Furmański, Grzegorz Witek, Dawid Sikorski, Sławomir Tułacz.

O awans do kolejnej fazy rozgrywek tarnowianie zagrają już w najbliższą niedzielę, 16 stycznia. W spotkaniu rozpoczynającym się o godz. 17, Lumaro Ekotar/Elbud zmierzy się w hali widowiskowo-sportowej "Jaskółka" w Tarnowie-Mościcach z Energetykiem Jaworzno.

Zespół ten występuje w pierwszej grupie drugiej ligi i po pierwszej rundzie zajmuje czwarte miejsce, mając w dorobku trzy zwycięstwa, remis oraz porażkę. Zwycięzca niedzielnego meczu zagra z występującą w ekstraklasie, Pogonią 04 Szczecin.