Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Przegrzany" system

EWAF
Minister zdrowia Zbigniew Religa spotkał się wczoraj w Oświęcimiu ze Stowarzyszeniem Szpitali Powiatowych Województwa Małopolskiego. Jako nieprawdziwe określił ostatnie informacje dotyczące rzekomej nadwyżki w Narodowym Funduszu Zdrowia sięgającej 1,6 mld zł.

Zbigniew Religa w Oświęcimiu

-Próby wskazania przez Platformę Obywatelską istniejącej nadwyżki opierają się nazasłyszanych informacjach. Takie stwierdzenia są absolutnie nieprawdziwe - stwierdził minister.
Między Zbigniewem Religą a szefami lecznic i przedstawicielami samorządów skupionymi w stowarzyszeniu nie było różnicy zdań tylko w jednej kwestii: że służba zdrowia potrzebuje istotnego zastrzyku finansowego. Podstawowa różnica dotyczyła czasu, w jakim pieniądze powinny trafić do systemu i zasad, na jakich powinno się to odbyć.
Zdaniem dyrektorów szpitali czasu już nie ma. -System się "przegrzał" ikonieczna____jest interwencja - powiedział Andrzej Jakubowski, zastępca dyrektora ZZOZ w Oświęcimiu. (BK)
\\\*
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Miller powiedział wczoraj, że wszystkie rezerwy funduszu są już rozdysponowane i muszą być przeznaczone na konkretne cele, m.in. zapłatę za leczenie obywateli RP w krajach UE i na sprawy sądowe.
Miller w ten sposób odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy jest możliwe uruchomienie rezerwy NFZ na podwyżki dla lekarzy i pielęgniarek jeszcze w tym roku.
(PAP)

NA PODKARPACIU CORAZ OSTRZEJ

Wczoraj lekarze ze szpitala w Przemyślu złożyli wypowiedzenia z pracy. Protestuje też siedem innych placówek. Łącznie w strajku na Podkarpaciu bierze udział ponad 600 osób.
Zanim doszło do tak ostrej formy protestu, podkarpaccy lekarze przeprowadzili dwie akcje ostrzegawcze - jednodniową w lutym i dwudniową w marcu. Od blisko dwóch tygodni trwa protest ciągły; medycy najpierw przestali wypełniać karty statystyczne, a następnie wydawać zaświadczenia na odpowiednich formularzach z wyjątkiem aktów zgonów. Od ubiegłego tygodnia praca jest prowadzona w ramach ostrego dyżury. Natomiast od wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu nr 2 nie są już wydawane nawet karty zgonów i recepty leków refundowanych.
Strajk objął trzy rzeszowskie szpitale - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, Wojewódzki Szpital nr 2, Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc, a także Zakłady Opieki Zdrowotnej w Mielcu, Lesku, Krośnie i Tarnobrzegu. (EWAF)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski