Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przejście nad torami pełne dziur i pęknięć

Redakcja
INTERWENCJE. Stan kładki pieszo-rowerowej, łączącej dwa duże osiedla z centrum miasta w Olkuszu budzi coraz większą grozę.

Jadwiga Burakowska twierdzi, że wyrwy się powiększają FOT. MAGDA WRZOS-LUBAŚ

Mieszkańcy alarmują, że przeprawa nad torami jest w fatalnym stanie technicznym i boją się nią chodzić. Po interewncji jednego z radnych miasta bezpieczeństwo przejścia sprawdzą natychmiast przedstawiciele nadzoru budowlanego.

- Chodzę kładką czasem kilka razy dziennie. Strach na nią wejść, gdy jedzie pociąg, wszystko się wtedy trzęsie i obawiam się, że za chwilę się całkiem rozsypie - twierdzi Jadwiga Burakowska, mieszkanka dzielnicy Czarna Góra w Olkuszu. Nawierzchnia pełna jest nierówności, dziury i pęknięcia utrudniają wejście na kładkę z obu jej stron. W kilku miejscach rozłączyły się metalowe fragmenty zardzewiałych od lat barierek.

- Od koszmarnego wyglądu bardzie niepokojące jest jednak bezpieczeństwo przejścia. Wybrakowane betonowe elementy kładki to poważny powód do obaw o zdrowie i życie mieszkańców - zaznacza Łukasz Kmita, radny Olkusza i przypomina, że przeprawę między ul. Na Skarpie i ul. Dworską w ciągu każdego dnia pokonują setki olkuszan, ponieważ łączy ona centrum miasta z największymi osiedlam: Młodych i Pakuska. Dlatego do olkuskiego nadzoru budowlanego Kmita skierował prośbę o kontrolę stanu technicznego przeprawy.

Sprawa jest wjaśniana w trybie pilnym. - Wystąpiliśmy do właściciela kładki, czyli gminy, o udostępnienie dokumentacji obiektu i protokołów z przeglądów - tłumaczy Grzegorz Swędzioł, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olkuszu. W najbliższych dniach będzie przeprowadzona wizja lokalna.

- Sprawdzimy, czy przejście jest bezpieczne. Ubytki nie świadczą jeszcze o zagrożeniu - zaznacza Swędzioł. Zamknięcie przejścia byłoby kłopotliwe dla olkuszan. - Jeżeli wyniki kontroli wzbudzą nasz niepokój, nie zawaham się wyłączyć kładki z użytkowania - zapewnia Swędzioł.

MAGDA WRZOS-LUBAŚ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski