Przekorne Bordeaux

RP
Jak na złość Bordeaux spisuje się dobrze tylko w Pucharze UEFA. W lidze żyrondyści nie wygrali po raz trzeci z rzędu, tym razem stracili wszystkie punkty w Ajaccio.

Francja: Sędzia wyrzucił kolejnego piłkarza żyrondystów

Liderem pozostało Monaco, które jednak tylko zremisowało w Tuluzie, gdzie jest jedną z najsłabszych drużyn w Ligue 1.
   Tak jak w meczu z Groclinem, Bordeaux kończyło mecz w dziesiątkę. Obrońca Marc Planus został wyrzucony przez sędziego kwadrans przed końcem meczu. Już wtedy było 0-1. Trener Pavon nie wystawił od pierwszej minuty czołowych napastników: Chamakha i Feindouno. Ciekawe jest to, że przed rokiem na tym samym stadionie żyrondyści wygrali… 6-1.
   Szansy na zmniejszenie straty do Monaco nie wykorzystał Lyon, remisując 1-1 w Lens. Drużyna Jacka Bąka (90 minut, nota 6, jedna z lepszych w zespole) wyrównała w II połowie po pięknym strzale Eloi.
   Marsylia, która w pierwszej części sezonu była najbardziej bezkompromisowa (żadnego remisu) zremisowała teraz 3. raz z rzędu. Prezes Bouchet potwierdził, że prowadzi rozmowy z Laurentem Blankiem, który miałby zostać dyrektorem sportowym.
   Wyniki: Nantes - Strasbourg 1-1 (1-0), Da Rocha 25 - Drobny 90; Lens - Lyon 1-1 (0-1), Eloi 71 - Dhorasoo 34; Toulouse - Monaco 1-1 (0-0), Didot 47 - Givet 70; Le Mans - Rennes 2-2 (1-1), Piquionne 12, Diatta 90 - Peyrelevade 41, 78; Montpellier - Lille 0-2 (0-1), Moussilou 13, 70; Sochaux - Bastia 2-1 (1-0), Lonfat 35, Frau 58 - Maurice 51 karny; Ajaccio - Bordeaux 1-0 (1-0), Bagayoko 18; Nice - Olympique Marsylia 0-0; Auxerre - PSG 1-0**(1-0),** Cisse 45 - Cana 79.
1. Monaco 26 55 44-18
2. Lyon 26 51 44-20
3. PSG 26 49 36-19
4. Auxerre 26 48 43-20
5. Sochaux 26 48 39-28
6. Marsylia 26 43 33-26
7. Nantes 26 39 29-23
8. Nice 26 39 27-22