Przełamanie Janowicza

(AIP, KRZYK)
Tenis. Urszula Radwańska nie poszła w ślady siostry Agnieszki i odpadła z turnieju w Miami. Wciąż gra na Florydzie Jerzy Janowicz.

Łodzianin wygrał w czwartek z Francuzem Edouardem Roger-Vasselinem 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Miami (pula nagród 5,381 mln dolarów). To pierwsze zwycięstwo polskiego tenisisty w historii startów na Florydzie.

Janowicz w Miami startuje po raz trzeci. W poprzednich dwóch latach w pierwszych rundach miał „wolne losy”. Za każdym razem przegrywał starcia drugiej fazy. Tym razem było inaczej. Francuz nie mógł sobie poradzić z rywalem głównie za sprawą jego świetnego serwisu.

O awans do trzeciej rundy Janowicz zagra dzisiaj z rozstawionym z numerem 13. Roberto Bautistą-Agutem. Hiszpan był rywalem Polaka przed rokiem. Wtedy przegrał 4:6, 1:6.

W drugiej rundzie turnieju Miami Open odpadła Urszula Radwańska. Rywalkę miała przednią, była nią bowiem Venus Williams. W pierwszym secie tenisistki przełamywały się na przemian, ale przy stanie 4:3 dla Amerykanki krakowianka oddała dwa gemy z rzędu. W drugim secie wyrównanej walki było mniej, ostatecznie Radwańska przegrała 3:6, 2:6.