Przełamanie Jastrząbki

Tomasz Duda
Łukasz Chrobak (z prawej) w 86. minucie przypieczętował pierwsze zwycięstwo Nowej Jastrząbki GRZEGORZ GOLEC
Nowa Jastrząbka aż do 6. kolejki czekała na pierwsze zwycięstwo. W meczu z Glinikiem, to rywal przeważał. Gospodarze byli jednak skuteczniejsi.

Goście rozpoczęli z ogromnym animuszem. Strzały z dystansu Bałuta, Króla czy Chorobika pewnie bronił Zaworski, który ze względu na urazy Kasprzyka i Wiatra wskoczył do pierwszego składu, dzielnie zastępując doświadczonych kolegów.

Z czasem właściwy rytm zaczęli łapać gospodarze. W 30 min niespodziewanie objęli prowadzenie. Chrobak uruchomił prostopadłym podaniem Płaczka, a ten mocnym strzałem w róg nie dał najmniejszych szans Ślarskiemu na skuteczną interwencję. Glinik chciał szybko odpowiedzieć, ale Bałut w dogodnej sytuacji na ósmym metrze nie opanował futbolówki.
Po przerwie na placu gry zameldował się Grela, który znacznie ożywił poczynania gości. Za każdym razem górą w starciach z gorliczanami był golkiper Nowej Jastrząbki.

W 73 min powinno być 1:1, ale Chorobik, zamiast trafić do siatki, huknął w poprzeczkę. Niewykorzystana okazja zemściła się w 86 min. Minorczyk z łatwością minął w polu karnym Kijka i wyłożył jak na patelni piłkę Chrobakowi, który skarcił gości z Gorlic.