Przelewu nie ma, Vanny nie ma, ale jest kabaret

Przelewu nie ma, Vanny nie ma, ale jest kabaret

Piotr Tymczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Vanna Ly, w teorii wciąż właściciel Wisły, po spotkaniu z prezydentem Krakowa zapadł się pod ziemię

Vanna Ly, w teorii wciąż właściciel Wisły, po spotkaniu z prezydentem Krakowa zapadł się pod ziemię ©Fot. Anna Kaczmarz

W Wiśle szukają awaryjnego wyjścia dla piłkarskiej spółki, ale wyplątanie się z kuriozalnej transakcji może być kłopotliwe. A stare problemy przygniatają coraz bardziej.
Vanna Ly, w teorii wciąż właściciel Wisły, po spotkaniu z prezydentem Krakowa zapadł się pod ziemię

Vanna Ly, w teorii wciąż właściciel Wisły, po spotkaniu z prezydentem Krakowa zapadł się pod ziemię ©Fot. Anna Kaczmarz

Wisła Kraków SA nadal nie doczekała się przelewu 12,2 mln zł od jednego z jej nowych właścicieli Vanny Ly ani potwierdzenia, że pieniądze są transferowane. Warunki umowy były takie, że bez tej wpłaty piłkarska spółka wróci do TS Wisła. Skomplikowana sytuacja spowodowała jednak, że decyzja w tej sprawie nie została podjęta automatycznie.

Krakowski klub zaplanował konferencję prasową na 4 stycznia i do tego czasu powinno się już wszystko wyjaśnić, choć nie wykluczone, że decyzję podjęte zostaną już dziś.

Czytaj też: Upadek Wisły Kraków. Kto ma bić się w piersi?

W Sylwestra TS Wisła wydała komunikat, w którym przyznało: „Uznano, że na chwilę publikacji komunikatu warunki umowy nie zostały spełnione”. W klubie zdają sobie sprawę, że na wpłatę 12,2 mln zł nie ma co liczyć, ale teoretycznie rozważają jeszcze taką możliwość, że pieniądze przelewane z Luksemburga gdzieś utknęły, np. z powodu kontroli skarbowych. Staje się to tym bardziej wątpliwe, gdy spojrzy się w rejestry spółki. Okazuje się bowiem, że nie dysponuje ona żadnym poważnym majątkiem. To samo dotyczy Noble Capital Partners, którą w rozmowach z Wisłą reprezentował Mats Hartling, ale według dokumentów dostępnych w internecie Szwed nie jest już z nią formalnie związany od ponad roku. Pieniądze na spłatę długów Wisły nowi właściciele klubu zamierzali pożyczyć.

W Krakowie zakładają więc, że skoro Vanna Ly nie przelał zgodnie z zapowiedziami 28 grudnia zaległych wypłat dla piłkarzy, nie potwierdził do 29 grudnia wpłaty 12,2 mln zł i do dzisiaj nic się nie zmieniło, to trzeba będzie szukać innych scenariuszy na ratowanie piłkarskiej spółki.

Jeżeli z powrotem ma ona wrócić do TS Wisła, to podstawą będzie odnalezienie akcji klubu. Jeżeli ma je Vanna Ly, to będzie kłopot. Z Francuzem kambodżańskiego pochodzenia TS Wisła nie ma kontaktu. A Wisła SA wydała w niedzielę komunikat, że Vanna Ly poważnie zachorował w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk i dlatego nikt nie był w stanie się z nim skontaktować.

Kolejna sprawa to wybór nowych władz Wisły SA. Jest pytanie, kto zdecyduje się wziąć odpowiedzialność za klub pogrążony w takim chaosie.

Jeżeli transakcja z Vanną Ly i Szwedem Matsem Hartlingiem zakończy się fiaskiem, to w Wiśle wciąż wierzą, że może jeszcze uda się znaleźć inwestora spośród lokalnych przedsiębiorców.

Każdy dzień bez rozstrzygnięć wiąże się z ryzykiem, że piłkarze będą rozwiązywać umowy z winy klubu. Mógł to zrobić Zoran Arsenić. Chorwat postanowił jednak jeszcze poczekać do końca roku. Trzeba mu zapłacić 320 tys. zł. Stowarzyszenie Wisła Socios zdeklarowało się przekazać 69 tys. z tej kwoty. Kolejne 100 tys. miałaby dopłacić osoba prywatna, a pozostałe brakujące fundusze lokalni inwestorzy. Pieniądze mogą jednak pożyczyć, jak piłkarska spółka wróci do TS i będzie w niej nowy zarząd.

Arsenić może jednak odejść do innego klubu, a Wisła i tak będzie musiała mu zapłacić do końca kontraktu. Podobnie niedługo może być z innymi piłkarzami. To tylko zwiększyłoby zadłużenie „Białej Gwiazdy”.

A spłacenie Arsenicia i jego wytransferowanie dawałoby szansę na pozyskanie pieniędzy na uregulowanie zaległości wobec innych piłkarzy.

A tak, nawet jeśli zespół dokończyłby ten sezon ekstraklasy wystawiając juniorów, to bez zastrzyku dużej gotówki nie ma co liczyć na dostanie licencji.

W znalezieniu nowych inwestorów i dużym zaangażowaniu kibiców (np. poprzez zbiórki pieniędzy czy sprzedaż karnetów) pomogłoby wyjaśnienie wielu wątpliwości związanych z wpływami na klub grup pseudokibiców oraz rozliczenie działalności piłkarskiej spółki pod rządami poprzedniej prezes Marzeny Sarapaty. Z umowy z Vanną Ly i Matsem Hartlingiem wytłumaczyć muszą się też pozostali członkowie TS Wisła.


TS Wisła Kraków rozstaje się z „Miśkiem”. Siłownia przy Reymonta będzie mieć nowego właściciela


DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze (135)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Żegnamy

Antyts (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Pożegnaliśmy stary rok, żegnamy starą urwę

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
se

seksualnie.eu (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Hejka. Kto pierwszy ten lepszy. mam 18 lat. 160/42 kg Szukam do związku lub do niezobowiazujacej znajomosci. Znajdziesz mnie na stronie seksualnie.eu mój nick wiklul1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nalezy wyjasnic

inspektor (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Jesli chodzi o pana La Vanna , to nalezy najpierw wyjasnic co jest nazwiskiem a co jest imieniem , gdyz tego nie wie zaden z podajacych sie za wspolnikow.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
www

xyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

sarapata k**** szmata!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Logika

Kibic (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Pisanie o inwestorzy dla klubu Wisla Kraków jest głupotą, kto o zdrowych zmysłach, logicznie myślący, mający pieniędze wejdzie w taki klub????? Po co? Po to żeby bać się o własne życie????????

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Git Majciarz

Cinek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

Gdzie jest ABW I CBA I CBS ? Jak by nie psy ze Śląska to ten układ by dalej trwał . .dopiero ktoś z zewnątrz rozbił ale jak widać nie do końca ....

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kto wybiera bandytę sam jest przestępcą.

BJ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13

Na świecie scenarzyści męczą się i wymyślają kolejne nowe tematy na filmy, seriale i przedstawinia teatralne. O ile byłoby im łatwiej, gdyby język polski nie był taki trudny! W Polsce każda...rozwiń całość

Na świecie scenarzyści męczą się i wymyślają kolejne nowe tematy na filmy, seriale i przedstawinia teatralne. O ile byłoby im łatwiej, gdyby język polski nie był taki trudny! W Polsce każda dziedzina życia, każdy aspekt otaczającej rzeczywistości jest wspaniałym materiałem na dowolny rodzaj dramatu: komedia, sensacja, melodramat, romantyk, paranoik dramat, itd, itp.
Polska - kraj rzeczywistości, która w normalnym świecie jest fikcją.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jedyne wyjście!!!

tralalala (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

Mówi się, że wszystkiemu winna kasa i seks (ja się z tym zgadzam), no więc...

jedyne wyjście to zabronić odgórnie wszystkim w kraju uprawiania seksu!

inaczej nic się nie zmieni... skoro nie da...rozwiń całość

Mówi się, że wszystkiemu winna kasa i seks (ja się z tym zgadzam), no więc...

jedyne wyjście to zabronić odgórnie wszystkim w kraju uprawiania seksu!

inaczej nic się nie zmieni... skoro nie da się zrobić porządku z nadużyciami finansowymi, to trzeba rozprawić się najpierw ze stroną erotyczną... wtedy "najwięksi wymiękną"... xD

Postuluję likwidację wszystkich stron erotycznych w necie oraz domów publicznych w realu.

Mówię poważnie!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szansa dla dziennikarzy...

Krakowianie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 3

Czy jest szansa, że Dziennik Polski zajmie się tą sprawą na poważnie? I zada trudne pytania Prezydentowi, Zarządowi Miasta, Prokuraturze i innym urzędom odpowiedzialnym za praworządność w tej...rozwiń całość

Czy jest szansa, że Dziennik Polski zajmie się tą sprawą na poważnie? I zada trudne pytania Prezydentowi, Zarządowi Miasta, Prokuraturze i innym urzędom odpowiedzialnym za praworządność w tej konkretnej sprawie? Ile w poniższych komentarzach pada ważnych pytań, wściekłości, ile niepokoju choćby o miejskie pieniądze utopione w stadion.... Ile Kraków wyrzucił do tej pory pieniędzy w błoto? Krakowianie czyją się ignorowani, lekceważeni i oszukiwani w tej sprawie od lat! Kto za ten skandal w końcu prawnie odpowie?!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wałek - klasyka

D... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 26

Patent z azjatyckim inwestorem jest stary jak polska gospodarka wolnorynkowa: jeśli podmiot jest zadłużony ponad miarę, to pojawia się inwestor z Azji, który kupuje takiego bankruta - chociaż nie...rozwiń całość

Patent z azjatyckim inwestorem jest stary jak polska gospodarka wolnorynkowa: jeśli podmiot jest zadłużony ponad miarę, to pojawia się inwestor z Azji, który kupuje takiego bankruta - chociaż nie wiadomo po co im te liczne polskie zdechlaki. Zawsze jednak, obowiązkowo przy takich transakcjach, inwestor zabiera do siebie całą dokumentację księgową i finansową kupowanej firmy - bo wiadomo, że musi sytuację ekonomiczną wnikliwie przeanalizować. Tej dokumentacji, jak i inwestora, nikt nigdy już w kraju nie zobaczy - i to właśnie jest istota całego przedsięwzięcia. Jak teraz można będzie zarzucić cokolwiek zarządowi klubu, skoro nikt niczego nie będzie w stanie wykazać, bo nie ma dokumentów? Inwestor je zabrał i nie oddaje, a że nie ma z nim żadnego kontaktu - no co my na to poradzimy, panie prokuratorze i wysoki sądzie? Tam czy inaczej: niczego nam nie udowodnicie, więc możecie się bujać, no taka sytuacja po prostu :-pzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawie prawda

company.trade@protonmail.com (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Tylko po co wysyłać inwestora możemy zorganizować w Ambasadzie RP pełnomocnictwo do zakupu spółki dla kancelarii w PL i potem UPS wysłać dokumenty do kraju inwestora, a Kambodża to bardzo dziki...rozwiń całość

Tylko po co wysyłać inwestora możemy zorganizować w Ambasadzie RP pełnomocnictwo do zakupu spółki dla kancelarii w PL i potem UPS wysłać dokumenty do kraju inwestora, a Kambodża to bardzo dziki kraj... zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Buła

Jeremi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Są jego zdjecia wiec tak bezkarny do konca nie jest

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 20 42 12 6 2 34-17
2 Legia Warszawa Live 20 39 11 6 3 34-20
3 Lech Poznań Live 20 33 10 3 7 32-23
4 Jagiellonia Białystok Live 20 33 9 6 5 34-29
5 Pogoń Szczecin Live 20 31 9 4 7 28-24
6 Piast Gliwice Live 20 31 8 7 5 27-23
7 Korona Kielce Live 20 31 8 7 5 25-23
8 Wisła Kraków Live 20 29 8 5 7 33-29
9 Cracovia Live 20 27 7 6 7 20-21
10 Arka Gdynia Live 20 25 6 7 7 30-28
11 Zagłębie Lubin Live 20 24 7 3 10 31-32
12 Miedź Legnica Live 20 21 5 6 9 21-35
13 Wisła Płock Live 20 20 4 8 8 30-37
14 Śląsk Wrocław Live 20 18 4 6 10 27-30
15 Górnik Zabrze Live 20 17 3 8 9 23-37
16 Zagłębie Sosnowiec Live 20 12 2 6 12 24-45

Wideo