Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przemycali do Szwecji płynną amfetaminę. Usłyszeli zarzuty

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Funkcjonariusze udaremnili kolejny przemyt amfetaminy
Funkcjonariusze udaremnili kolejny przemyt amfetaminy Archiwum Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo prowadzone przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej wspólnie z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej i CBŚP. Z ustaleń wynika, że w skład przestępczej grupy, która do Szwecji przemycała płynną amfetaminę, wchodzili mieszkańcy Krakowa oraz powiatu miechowskiego i gorlickiego.

FLESZ - Sypią się mandaty za łamanie obostrzeń

Śledczy zatrzymali cztery osoby, w tym podejrzanego o kierowanie grupą. Funkcjonariusze uniemożliwili przemyt 7 litrów płynnego narkotyku. Wszystko wskazuje na to, że działania związane z przestępczym procederem mogły być finansowane m. in. z wyłudzonych kredytów i pożyczek.

Ustalono, że grupa rozpoczęła działalność jeszcze w 2016 r. Z zebranego materiału wynika, że podejrzani przemycali płynną amfetaminę w butelkach oznaczonych etykietami jednego z tradycyjnych, regionalnych, polskich alkoholi. Narkotyk transportowano drogą morską do Szwecji, gdzie płynną substancję przetwarzano na proszek, a potem wprowadzano do obrotu. Oprócz samego narkotyku, przemycano również półprodukty służące do wytwarzania amfetaminy.

Łącznie w ramach wspólnych działań KaOSG i CBŚP zatrzymano 4 osoby i przejęto 7 litrów płynnego narkotyku, z którego można uzyskać blisko 10 tys. porcji narkotykowych siarczanu amfetaminy, wartych ok. 120 tys. zł. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani mogli przemycić blisko 15 litrów płynnej amfetaminy, którą następnie przerobiono na prawie 20 kg sproszkowanego narkotyku, wartego blisko ćwierć miliona złotych.

Zatrzymanych oskarżono o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzanie, przemyt i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających, fałszowania dokumentów i oszustw kredytowych. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy ustalają inne osoby, mogące mieć związek z nielegalnym procederem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski