Dziennik Polski - Wiadomości Kraków, Informacje Kraków | Dziennik Polski

Przepisy na smaczne koktajle owocowe. Skorzystaj dla zdrowia i urody!

W niedzielę, 1 lipca, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Owoców. To świetna okazja do tego, by przyjrzeć się im bliżej i na  stałe wprowadzić do

pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Przepisy na smaczne koktajle owocowe. Skorzystaj dla zdrowia i urody!

W niedzielę, 1 lipca, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Owoców. To świetna okazja do tego, by przyjrzeć się im bliżej i na stałe wprowadzić do naszej diety. Świetnym rozwiązaniem może być „przemycanie” owoców w postaci soków, smoothie i koktajlów. Te są nie tylko zdrowe, ale i pyszne - dodatkowo mogą ochłodzić w upalny dzień.

Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i polski Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), zalecają spożycie minimum 400 gramów owoców i warzyw dziennie w co najmniej 5 porcjach. Sok może stanowić doskonałe uzupełnienie posiłków. Wypicie szklanki soku do śniadania sprawia, że ten najważniejszy posiłek dnia staje się bogatszy w ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje odżywcze - minerały i witaminy, a także antyoksydanty. Może to być również forma deseru.

Soki to też sprytny i szybki sposób na uzupełnienie cennych pierwiastków po treningu.

Osoby, które aktywnie uprawiają sport, wraz z potem tracą wiele z nich, na przykład: sód czy potas, ale też magnez, wapń. Dlatego w sportowej torbie powinno znaleźć się miejsce dla porcji soku, gdyż jest to produkt naturalny, a także pomaga w uzupełnieniu utraconych substancji mineralnych w organizmie, a nawet wspomagający regenerację powysiłkową. Co ty na to?

Możemy zdecydować się na koktajl lżejszy - oparty na wodzie, oraz ten bardziej sycący - na bazie mleka krowiego lub roślinnego. Ten pierwszy świetnie sprawdzi się przy wysokich temperaturach. Wyjęty prosto z lodówki ochłodzi i skutecznie ugasi pragnienie. Ten drugi z kolei będzie idealny jako drugie śniadanie lub podwieczorek.

Nie da się nie zauważyć, że ostatnio panuje prawdziwy „szał” na tego typu posiłki. Warto wykorzystać tę modę i zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Dlatego na kolejnych slajdach przedstawiamy kilka powszechnie dostępnych, a przy tym pysznych owoców oraz przepisy na sycące i pełne witamin koktajle. Każdy z nich może być wypijany codziennie, tym bardziej że ich przygotowanie jest bardzo łatwe oraz szybkie. Smacznego!

>>>ZOBACZ PRZEPISY NA KOLEJNYCH SLAJDACH>>>

Polecamy