Przerwany sparing Unii

PIŁKA NOŻNA. W przerwanym meczu kontrolnym, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Myślenicach, zespół Unii Tarnów przegrał z miejscowym Dalinem. Dalin Myślenice - Unia Tarnów 2:0 (0:0)

1:0 Litewka 67, 2:0 Kostruch 72.

Unia: Libera - Witek, Furmański, Bednarczyk, Węgrzyn - Radliński, Kostecki, Ślęzak, Fałowski, Matras - Kraska oraz Pietuch, Pawlak, Adamski, Szczerba, Kazik, Ślęczka, Wilk, Sojda, Tyl.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w końcówce spotkania. Na 8 minut przed jego zakończeniem gospodarz obiektu nad połową boiska zgasił światło, zmuszając zawodników do opuszczenia placu gry. Jak się później okazało, myśleniczanie, którzy byli gospodarzem meczu, mieli wynajęte boisko tylko do godz. 19, czyli do momentu, gdy zgasło światło. Należy jednak podkreślić bardzo eleganckie zachowanie trenera Dalinu Marcina Gędłka, który przeprosił tarnowian za zaistniałą sytuację.

W zespole "Jaskółek" po raz pierwszy testowany był 19-letni napastnik Znicza Pruszków Daniel Kraska. - Zawodnik ten trenuje z nami już od wtorku. Podczas zajęć dobrze prezentował się pod względem motorycznym i biegowym. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w meczu z Dalinem zagrał tylko w pierwszej połowie, nie miał więc zbyt wielu okazji do zaprezentowania pełni swoich możliwości. Będzie jednak jeszcze testowany w kolejnych sparingach naszej drużyny - podkreślił trener Tomasz Kijowski.

W pierwszej połowie, po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny, w bramce "Jaskółek" wystąpił Tomasz Libera. Trzeba przyznać, że spisywał się bez zarzutu, obronił kilka groźnych strzałów, kończąc grę z czystym kontem.