Przesądził Grzesik

Roman Kieroński
W zwycięskim meczu ważne bramki zdobywał dla tarnowskiej drużyny Mikołaj Grzesik Fot.Tomasz Schenk
I liga piłkarzy ręcznych. Tarnowianie byli skuteczni w końcówce

SPR Tarnów - Viret Zawiercie 35:29 (15:15)
Bramki: Szatko 7, Dutka 6, Grzesik 5,Karwowski 5, D. Kubisztal 3, Kowalik 3, Wajda 2, Ł. Nowak 2, Jewuła 1, Niemiec 1 - S. Zagała 9, Biernacki 7, Fugiel 4, Pakulski 3, Komalski 3, Bugaj 2, I. Zagała 1.

Końcowy rezultat może sugerować łatwe zwycięstwo gospodarzy. Wbrew pozorom wygrana nie przyszła im łatwo. Od pierwszych minut toczyła się wyrównana walka i żadnej drużynie nie udało się uzyskać przewagi większej niż jednego gola.

Gospodarzy karcił celnymi rzutami skrzydłowy Sergiusz Zagała. W tej części meczu zdobył on aż 7 bramek. Tuż przed przerwą miejscowi objęli prowadzenie 15:14 po golu Daniela Dutki, lecz w ostatniej sekundzie do remisu doprowadził S. Zagała. Po raz pierwszy gospodarze prowadzili różnicą dwóch bramek - 18:16 w 34 minucie, po rzucie Dariusza Kubisztala. Goście zdołali jednak doprowadzić do kolejnego remisu.

W tarnowskim zespole świetną zmianę dał Mikołaj Grzesik. Po jego rzutach w 42 minucie SPR prowadził 24:21. Potem rzut karny
Bugaja obronił Dawid Ciochoń, ale goście nie rezygnowali z sukcesu. W 52 minucie S. Zagała zmniejszył straty do jednej bramki - 26:27.

O zaciętości tego spotkania świadczy fakt , że w końcówce wielokrotnie obie drużyny występowały na parkiecie w czwórkę , a w 54 minucie, po złej zmianie Daniela Dutki, gospodarze nawet w trójkę. W 58 minucie ważną bramkę zdobył Mikołaj Grzesik, w rewanżu rywale trafili w słupek, a nie wierzących już w sukces piłkarzy ręcznych Viretu "dobili" Łukasz Szatko, Dariusz Kubisztal i Michał Niemiec.

MTS Chrzanów nie grał w miniony weekend z uwagi na udział drużyny juniorów w mistrzostwach Polski.