Przespali końcówkę. Koszykarze AGH Kraków doznali szesnastej porażki w tym sezonie

Pawel Panus
Pawel Panus
I liga koszykarzy. AGH Kraków - GTK Gliwice 73:81 (16:18, 22:22, 12:19, 23:22). W minioną sobotę krakowianie zakończyli miesięczny cykl meczów przed własną publicznością. Na pewno liczyli na więcej, ale zadowolić się muszą dwoma zwycięstwami.

Punkty dla AGH: Krawczyk 16, Wróbel 13, Kalinowski 12, Włodarczyk 10, Szumełda-Krzycki 10, Podworski 5, Maj 5, Wasyl 2.

Sędziowali: Janusz Kiełbiński, Michał Pietrakiewicz, Maciej Krupiński.

Widzów: 200.

Mecz rozpoczął się udanie dla gości, którzy po 3 minutach prowadzili 7:0. Krakowianie przebudzili się po pięciu minutach, gdy po trójce Bartosza Wróbla i skutecznym rzucie Jakuba Krawczyka zmniejszyli straty do czterech „oczek”. Po kolejnym skutecznym rzucie z dystansu Wróbla był remis 11:11.

W drugiej kwarcie goście znów zbudowali bezpieczną przewagę, którą do dwóch punktów (38:40) zniwelował tuż przed przerwą Maciej Maj.

Podobny przebieg miała kwarta trzecia. W niej koszykarze ze Śląska uciekali rywalom, a gdy krakowianie zbliżali się na kilka punktów, to natychmiast zespół z Gliwic przyspieszał. W 33 minucie AGH po rzucie Damiana Kalinowskiego po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie 61:60. Na półtorej minuty przed końcem było jeszcze 70:72, ale końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrali przyjezdni.