Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Przestańmy mówić w imieniu kobiet" to jeden z punktów apelu "Od facetów dla facetów" wspierającego Strajk Kobiet [WIDEO]

Anna Kowalska
Łukasz Orbitowski, Igor Walaszek, Michał Rusinek wzięli udział w projekcie wspierającym Strajk Kobiet
Łukasz Orbitowski, Igor Walaszek, Michał Rusinek wzięli udział w projekcie wspierającym Strajk Kobiet YT
"Przestańmy mówić w imieniu kobiet, nie zabierajmy im głosu. Nie sugerujmy, że lepiej od nich wiemy, o co chodzi w ich walce o ich prawa" - mówi Bartek Topa w video nagranym przez dwunastu mężczyzn związanych z polską kulturą i sztuką.

FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

Janusz Gajos, Dawid Podsiadło, Bartek Topa, Mateusz Damięcki, Tomasz Organek, Sławek Uniatowski, Michał Rusinek, Czesław Mozil, Jerzy Radziwiłowicz, Robert Makłowicz, Igor Walaszek/Igo, Mariusz Szczygieł, Andrzej Wrona, Marcin Orliński, Piotr Stankiewicz, Radek Łukasiewicz, Łukasz Orbitowski, Maciej Stuhr - to dwunastu mężczyzn, którzy wzięli udział w projekcie wspierającym Strajk Kobiet "Od facetów dla facetów. Poradnik". "Podziękowania należą się również Wiktorowi Zborowskiemu, który dzielnie szukał zasięgu, by przesłać plik..." - napisała pomysłodawczyni projektu, aktorka Matylda Damięcka.

"Wielu z was chce wspierać kobiety w tym, co się dzieje, ale warto się zastanowić jakie wsparcie jest potrzebne, a jakie jest tylko powielaniem stereotypów i karmieniem ego"

- mówi we wstępie narratorka, Matylda Damięcka.

"Nie przemawiajmy do kobiet, mówmy do innych mężczyzn" - apeluje Janusz Gajos.

"Bądźmy dorośli. Gimnazjum już się skończyło. Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu, gdy tylko nam wygodnie. Przestańmy mówić w imieniu kobiet. Nie zabierajmy im głosu. Nie sugerujmy, że lepiej od nich wiemy, w ich walce o ich prawa. I serio - darujmy sobie dobre rady"

- mówi aktor Bartek Topa.

"Nie wysuwajmy wobec kobiet żądań czy oczekiwań. To nie jest czas, żeby stawiać warunki. Albo wspierasz, albo nie. Proste"

- dodaje Robert Makłowicz.

"Jak widzicie, wszystkie te grzechy mamy dobrze przemyślane, bo wszystkie je popełnialiśmy. To nie powód do dumy, ale też nas nie dyskwalifikuje. Bądźmy tą zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie, tak. Ale żadnej zmiany nie robią ludzie bezgrzeszni, bo takich nie ma"

- podsumowują uczestnicy projektu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski