Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przestępca zostawia ślad

Redakcja
Idea utworzenia wspólnej organizacji dopiero w połowie lat 90. doczekała się realizacji w ramach powstałej Europejskiej Sieci Laboratoriów Nauk Sądowych. W 1997 roku w Lozannie odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Nauk Sądowych.

Spotkanie 622 kryminologów

 (INF. WŁ.) Aż 622 reprezentantów z 40 krajów uczestniczy w rozpoczętym wczoraj w Krakowie II Zjeździe Europejskiej Akademii Nauk Sądowych. Podczas tego największego spotkania naukowców pracujących na rzecz policji, prokuratury i sądów, swoje osiągnięcia przedstawiać będą m.in. specjaliści od balistyki, toksykologii, fonoskopii, fizykochemii, daktyloskopii i genetyki.
 Przez cztery dni w Krakowie naukowcy uczestniczyć będą w multimedialnych prezentacjach oraz 18 sesjach tematycznych, w trakcie których zostanie przedstawionych blisko 170 referatów. Towarzyszy temu wystawa najnowszego sprzętu badawczego wykorzystywanego przez laboratoria kryminalistyczne.
 - Mimo postępu technologii i lepszego sprzętu genetyka na pewno nie wyprze badania pisma ręcznego czy odcisków palca. Przestępca nigdy nie zostawia jednego śladu, dlatego trzeba umiejętnie zabezpieczać wszystkie - ocenia przyszłość nauk sądowych światowej sławy ekspert, prof. Pierre Margot, dyrektor Instytutu Nauk Policyjnych i Kryminalistycznych w Lozannie.
 Na prośbę brytyjskiej prokuratury tamtejszy policjant zaprezentuje w czasie kongresu ślad buta brutalnego zabójcy, z którego identyfikacją mają problemy angielskie organy ścigania.

(MADE)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski