Przestrzeń dla seniorów. W Masłomiącej powstał nowy obiekt...

Przestrzeń dla seniorów. W Masłomiącej powstał nowy obiekt dla aktywnych mieszkańców

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Przestrzeń dla seniorów. W Masłomiącej powstał nowy obiekt dla aktywnych mieszkańców
1/26
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Michałowice

W Masłomiącej przy ul. Tadeusz Kościuszki w sąsiedztwie stawów powstał wielofunkcyjny obiekt, z którego korzystają mieszkańcy, a przede wszystkim osoby starsze z klubu „Przestrzeń Seniora”. Organizacja skupiająca seniorów z całej gminy tutaj znalazła swoja siedzibę. To miejsce do ćwiczeń, spotkań i zajęć warsztatowych.
Zobacz galerię
Antoni Rumian, wójt gminy Michałowice otwierając obiekt i wręczył przedstawicielom klubu „Przestrzeń Seniora” symboliczny klucz. Podkreślał że nowy budynek jest ważnym miejscem, które ma spełnić rosnące oczekiwania i potrzeby seniorów. Obiekt kosztował około 500 tys. zł.

- Budynek został sfinansowany z pieniędzy gminy Michałowice oraz Programu Wieloletniego „Senior+”, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Przygotowaliśmy wiele warsztatów i zajęć dla seniorów, czyli osób po 60. roku życia, nieaktywnych zawodowo - mówi Monika Berdecka, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach, koordynującego działalność gminnego klubu seniora.

W nowym obiekcie odbywają się warsztaty rękodzielnicze (florystyka, decoupage, szydełkowaniem), zajęcia komputerowe (związane z poznawaniem nowych technologii przez seniorów); zajęcia ruchowe (gimnastyka usprawniająco-profilaktyczna, nordic walking), warsztaty zdrowego stylu życia i warsztaty kulinarne oraz zajęcia społeczne inspirujące do aktywnego spędzania czasu i angażowania się w działalność na rzecz swojej lokalnej społeczności. Planowane są też wycieczki, wyjścia do kina, teatru, i na spotkania z ciekawymi ludźmi.

- Nasz nowy obiekt to miejsce dla ludzi, którzy chcą aktywnie spędzać czas. A mamy przecież grupę ludzi, którym wciąż chce się coś robić. W klubie gminnych najwięcej seniorów jest z naszej miejscowości. Pomysły i inicjatywy mieli już wcześnie, ale dotychczas nie mieli miejsca spotkań. Teraz jest wszystko, możemy działać - mówi Dorota Dąbrowska, sołtys Masłomiącej.

Podczas uroczystości otwarcia budynek został poświęcony przez proboszcza ks. Ryszarda Honkisza, a po części oficjalnej seniorzy zaprosili na humorystyczny występ artystyczny i poczęstunek m.in. własne wypieki.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo