Przetarcie przed derbami

ALG
Grupa III

Pogoń Wronin - Polonia Więcławice 3-0 (2-0)

1-0 Stanula 7, 2-0 Stanula 38, 3-0 Grzegórzko 88. Sędziował Mirosław Kołodziej. Widzów 70.

Pogoń: Jabłoński - K. Michalski, Szczygieł, Dziadoń, Walczyk (65 P. Dej) - M. Dej, Sosin, Ferek (75 Wilk), Nowak - Stanula (65 Grzegórzko), Z. Michalski

Polonia: Warchoł - Gwóźdź, Biłos, P. Sokół, A. Sokół - Siwek, Janik, Czajka, Machnik - Adamski, Wójcik oraz Krupiński

Gospodarze nie zachwycili, ale po punkty sięgnęli pewnie. Już w 40 sekundzie wyjątkowym wyczynem popisał się Stanula. Napastnik miejscowych po otrzymaniu prostopadłego podania znalazł się w sytuacji sam na sam z Warchołem, ładnie go minął i stojąc 5 m przed pustą bramką huknął... w spojenie słupka i poprzeczki.
   Czas na rehabilitację nadszedł 7 minut później. W podobnej sytuacji Stanula nie kombinował, tylko uderzył pewnie obok wychodzącego bramkarza. Przez następne minuty na boisku nie działo się wiele ciekawego. Goście nie bardzo mieli czym straszyć, miejscowi próbowali głównie uderzeń z dystansu, ale próby Ferka i Szczygła były niecelne. Wreszcie w 38 min w podbramkowym zamieszaniu z bliska uderzył Z. Michalski, Warchoł zdołał odbić piłkę, ale wprost pod nogi Stanuli, który nie miał problemu z podwyższeniem rezultatu.
   Jeszcze przed przerwą "główka" Walczaka okazała się nieznacznie niecelna. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się wiele, ale zmęczonym upałem piłkarzom brakowało dokładności w rozegraniu piłki. Dopiero w końcówce wprowadzony do gry Grzegórzko wykorzystał podanie Nowaka i strzelił do pustej bramki.
   Dla piłkarzy Pogoni była to próba generalna przed zbliżającym się pojedynkiem derbowym z Wierzbowianką. To spotkanie może zadecydować o tym, która z nich zagra w przyszłym sezonie w klasie B. Grający trener Pogoni Grzegorz Sosin z dystansem ocenia szanse swojej ekipy. - Dla nas już wielkim sukcesem jest to, że tak długo znajdujemy się na pozycji lidera. Prawda jest taka, że pod względem możliwości finansowych Wierzbowianka nas przewyższa - ocenił. Póki co jednak to Pogoń prowadzi w tabeli III grupy klasy C.