Nasza Loteria

Przetarg ustny nieograniczony

Redakcja
Prezydent miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nie zabudowanych nieruchomości stanowiących własność miasta Krakowa

Sprzedaż nieruchomości

Prezydent miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nie zabudowanych nieruchomości stanowiących własność miasta Krakowa

   1. składającej się z działek oznaczonych nr 259/290 o powierzchni 279 mkw. i nr 259/296 o powierzchni 9 mkw., objętej KW 119587, położonej w obrębie 86 Podgórze przy ul. Pronaszków.
   Zgodnie z miejscowym ogólnym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa, nieruchomość położona jest w obszarze zabudowy mieszkaniowej M3 z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod zabudowę mieszkaniową wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi.
   Położona jest pomiędzy działkami zabudowanymi budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi. Kształt działek zbliżony jest do prostokąta o wymiarach około 26x10 m. Teren położony jest nieznacznie powyżej poziomu drogi, niezagospodarowany, porośnięty trawą. W najbliższym sąsiedztwie usytuowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Od południa graniczą z budynkiem wybudowanym w granicy działki, natomiast budynek od strony północnej odsunięty jest od granicy działki. Dojazd do działek możliwy jest bezpośrednio od ul. Pronaszków. Przez teren nieruchomości w pobliżu jej wschodniej granicy wzdłuż ul. Pronaszków przebiega gazociąg fi 90PE średnioprężny.
   Cena wywoławcza: 34 000,00 zł. Wadium: 4 000,00 zł.
   2. oznaczonej nr działki 470/1 o powierzchni 330 mkw., objętej KW 193139, położonej w obrębie 33 Podgórze przy ul. Łukasińskiego.
   Zgodnie z miejscowym planem ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa, nieruchomość położona jest w obszarze zabudowy mieszkaniowej M4 z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod zabudowę mieszkaniową wraz z urządzeniami towarzyszącymi
   Nieruchomość jest nie zagospodarowana, położona w terenie płaskim, przy ul. Łukasińskiego. Działka posiada kształt nieregularny zbliżony do trapezu o wymiarach podstaw ok. 32 m i 25 m oraz wysokości ok. 12 m. Teren porośnięty trawą, krzewami i drzewami owocowymi.
   W sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa jedno- i wielorodzinna oraz punkty handlowe i usługowe. Dojazd do działki możliwy przez działkę nr 470/2 stanowiącą własność miasta Krakowa, która została wydzielona jako rezerwa terenu pod poszerzenie ulicy Łukasińskiego.
   Cena wywoławcza: 42 400,00 zł. Wadium: 5 000,00 zł.
   3. oznaczonej nr działki 361/55 o powierzchni 5086 mkw., objętej KW 237366, położonej w obrębie 67, jednostka ewidencyjna Podgórze przy ul. Kąpielowej.
   Zgodnie z miejscowym planem ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa, nieruchomość położona jest w obszarze urządzeń komunikacyjnych (KU) z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod urządzenia komunikacji zbiorowej, obiekty usług technicznych motoryzacji oraz stacje paliw, parkingi, garaże boksowe, urządzenia naziemne dla komunikacji wodnej oraz w niewielkiej południowej części w obszarze usług komercyjnych (UC) i miejskiej zieleni publicznej (ZP). Ponadto południowo-wschodnia część nieruchomości objęta jest strefą uciążliwości od planowanego i realizowanego obecnie odcinka autostrady płatnej A-4 Balice-Kąpielowa.
   Nieruchomość usytuowana jest przy ruchliwej ulicy Kąpielowej, gdzie występuje wzmożony ruch samochodowy z ul. Zakopiańskiej do Swoszowic, w kierunku Rajska, Wróblowic, Konar, Świątnik Górnych oraz obwodnicy. Nieruchomość od strony południowo-zachodniej, poprzez drogę lokalną graniczy z obszarem usług komercyjnych, a od strony południowo-wschodniej z pasem miejskiej zieleni publicznej - terenami zalesionymi. W części północno-wschodniej sąsiaduje z terenem przewidzianym pod przebudowę ul. Kąpielowej. Północno-zachodnia granica działki biegnie wzdłuż ulicy Torowej, za którą znajduje się linia kolejowa relacji Kraków-Zakopane. Dojazd do działki możliwy od ulicy Torowej oraz przez działkę nr 361/26 stanowiącą własność miasta Krakowa, będącą drogą wewnętrzną pomiędzy zakładami rzemieślniczymi stanowiącymi własność prywatną a działką nr 361/55.
   Działka ma kształt regularny zbliżony do prostokąta. Przez północno-wschodnią część działki na odcinku około 130 m biegnie rów głębokości od 1 do 2,5 m. W północnej części działki przebiega napowietrzna sieć wysokiego napięcia, której jeden słup posadowiony jest na działce, natomiast w jej części wschodniej znajdują się 3 słupy z napowietrzną linią energetyczną średniego napięcia. Ponadto przez teren działki po stronie północno-zachodniej przebiega miejski wodociąg  100 mm oraz linia telefoniczna i gazociąg  50 mm. Po stronie północno-wschodniej biegnie miejski kanał sanitarny  400-500 mm oraz gazociąg 150 mm. Na trasie uzbrojenia miejskiego należy zostawić wolny pas terenu nie zabudowanego, nie zagospodarowanego, nie zadrzewionego, bez elementów małej architektury. Odległość zabudowy winna wynosić min. 3,0 m od wodociągu i min. 5,0 m od kanału sanitarnego.
   Cena wywoławcza: 263 000,00 zł. Wadium: 30 000,00 zł.
   Przetarg odbędzie się w dniu 20 grudnia 2002 r. w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Grunwaldzkiej 8, pokój 301.
   poz. 1 - godz. 8.30
   poz. 2 - godz. 9.00
   poz. 3- godz. 9.30
   W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości:
   - w formie przelewu lub wpłata na rachunek bankowy Miasta Krakowa: Deutsche Bank 24 SA Wydział Finansowy Urzędu Miasta Krakowa 19101048-40025825-360-110700012-111-0 w taki sposób, aby w dniu 17 grudnia 2002 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym miasta
   - w formie gotówki wpłacane w kasie Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3/4 (kasa przyjmuje wpłaty w poniedziałki od 9.00 do 16.30, wt.-pt. od 7.30 do 15.00) najpóźniej do 17 grudnia 2002 r.
   Wpłata wadium na przetarg dotyczący nabycia nieruchomości położonej przy ul. Kąpielowej wyłącznie w formie przelewu lub na rachunek bankowy miasta Krakowa.
   Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w kasie zostanie zwrócone w całości w terminie najpóźniej do trzech dni po przetargu (kasa wypłaca wadium od godz.10.00), natomiast wpłacone na konto zostanie niezwłocznie zwrócone na konto wpłacającego.
   Cena nieruchomości ustalona w drodze licytacji jest płatna jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym miasta Krakowa. Termin umowy notarialnej zostanie ustalony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty umowy notarialnej ponosi nabywca.
   Szczegółowych informacji odnośnie przedmiotowych nieruchomości, w tym również dotyczących przebiegu uzbrojenia i możliwości przyłączy do sieci infrastruktury technicznej, udziela Wydział Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa, ul. Grunwaldzka 8, pokój 301, tel.411-23-12, 411-57-22 wew. 301 w godzinach pracy urzędu.
   Prezydent miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski