Przetargi

Redakcja
Zarząd Miasta Krakowa ogłasza przetarg pisemny ograniczony do współwłaścicieli i osób posiadających ważny tytuł najmu lokalu położonego w budynku przy ul. Długiej 53 na sprzedaż 1/4 części zabudowanej nieruchomości położonej przy ul. Długiej 53, oznaczonej nr działki 120 o powierzchni 427 m kw., obręb 119 - Śródmieście objętej, KW 1458 Kraków - Kleparz.

     Na przedmiotowej działce znajdują się dwukondygnacyjne budynki mieszkalne (front i oficyna), usytuowane w zabudowie ulicznej zwartej, podpiwniczenie w części frontowej, strychy nieużytkowe.
     W każdym budynku znajdują się po dwa lokale mieszkalne, we froncie zajmowane przez współwłaścicieli nieruchomości, natomiast w oficynie przez najemców.
     Stan techniczny posesji jest niedostateczny - wymaga remontu generalnego. Posesja nie posiada lokali użytkowych.
     Nieruchomość bez obciążeń.
     Cena wywoławcza udziału w nieruchomości: 58700 zł, w tym wartość udziału w budynkach: 51300 zł. Wadium: 3000 zł.
     Wadium należy wpłacić w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3/4 (kasa przyjmuje wpłaty: poniedziałki: 9.30-16.00, od wtorku do piątku 8.00-14.30) lub na konto BWR S.A.IIO/Kraków nr konta 19101051-88792 - 360-104 Wydział Finansowy UMK, w terminie do 11 maja 1998 roku.
     W przetargu mogą brać udział współwłaściciele i osoby posiadające ważny tytuł najmu lokalu w budynku.
     Oferty w zaklejonych i opisanych imieniem, nazwiskiem i adresem oferenta kopertach należy składać do dnia 11 maja 1998 r. do godziny 15.00 w sekretariacie Wydziału Skarbu Miasta ul. Grunwaldzka 8 pok. 102 I piętro. Dokumenty potwierdzające, iż uczestnik jest współwłaścicielem nieruchomości lub najemcą lokalu należy przedłożyć do wglądu w terminie do dnia 11 maja bieżącego roku w Referacie Zbywania Nieruchomości w Trybie Przetargów ul. Grunwaldzka 8 pok. 301.
     Oferta winna zawierać:
     - imię i nazwisko oraz adres oferenta,
     - tytuł najmu lokalu, jeżeli oferentem jest najemca lokalu, dokument stwierdzający własność udziału, jeżeli oferentem jest współwłaściciel,
     - datę sporządzenia oferty,
     - oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń,
     - oferowaną cenę udziału podaną kwotowo.
     Do oferty winien być dołączony dowód wpłaty wadium.
     Lista oferentów zakwalifikowanych do uczestnictwa w przetargu zostanie wywieszona w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Grunwaldzkiej 8 najpóźniej w dniu 13 maja 1998 r.
     Komisyjne otwarcie ofert z udziałem oferentów oraz kwalifikacja ofert do części niejawnej przetargu nastąpi w dniu 14 maja 1998 r o godzinie 10.00 w budynku UMK przy ul. Wielopole 17a, parter, sala konferencyjna.
     Część niejawna przetargu zostanie przeprowadzona w tym samym dniu, bezpośrednio po przeprowadzonej kwalifikacji ofert.
     O wyniku przetargu oferenci zostaną powiadomieni po części niejawnej przetargu.
     Wartość udziału ustalona w postępowaniu ofertowym winna być uiszczona łącznie z 7 proc. podatkiem VAT od wartości udziału w budynku - jednorazowo najpóźniej w dniu podpisania umowy notarialnej, nie później niż 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu.
     Zwrot wpłaconego wadium na rzecz uczestników, których oferty nie zostały wybrane, nastąpi najpóźniej w terminie trzech dni od dnia przeprowadzenia przetargu od godziny 10.00 w kasie Wydziału Finansowego, natomiast wadia wpłacone na konto zostaną przelane niezwłocznie na konto wpłacającego. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, którego oferta została wybrana, od zawarcia umowy notarialnej.
     Zarząd Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.
     Bliższych informacji o przedmiocie przetargu udziela Wydział Skarbu Miasta, ul. Grunwaldzka 8, pokój 301, tel. 411-23-12.
     Zarząd Miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony**na sprzedaż 1/4 części zabudowanej nieruchomości położonej w Krakowie przy ul. Radziwiłłowskiej nr 7, oznaczonej nr działki 51 o powierzchni 327 m kw., obręb 2 Śródmieście, objętej Lwh 195 c d KW 5959 Kraków Wesoła.
     Budynek czterokondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony, w zabudowie zwartej przyulicznej. Powierzchnia użytkowa 605,20 m kw.
     W budynku znajduje się 8 lokali mieszkalnych, zamieszkałych przez lokatorów i jeden lokal użytkowy (sklep).
     Nieruchomość obciążona służebnością oparcia o południową i północną ścianę na rzecz realności L spis 243 lwh 196 i l. Spis 241 lwh 193, oraz hipoteką przymusową w kwocie 16 złotych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu remontu budynku
     
Cena wywoławcza udziału w nieruchomości: 98550 zł, w tym wartość udziału w budynku: 887500 zł. Wadium: 5000 zł.
     Przetarg odbędzie się w dniu 14 maja 1998 r o godzinie 9.30 w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ulicy Wielopole 17 a, parter, sala konferencyjna.
     W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w gotówce w kasie Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3/4 (kasa przyjmuje wpłaty w poniedziałki od 9.30 do 16.00, wt-pt od 8.00 do 14.30) lub na konto BWR SA II O/Kraków, nr konta 19101051-88792-360-104 Wydział Finansowy UMK - najpóźniej do dnia 11 maja 1998 r.
     Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia udziału nieruchomości.
     Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej.
     Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w kasie zostanie zwrócone w całości najpóźniej do 3 dni po przetargu od godz. 10.00, natomiast wpłacone na konto zostanie niezwłocznie zwrócone na konto wpłacającego.
     Wartość udziału ustalona w przetargu winna być uiszczona łącznie z 7 proc. podatkiem VAT od wartości udziału w budynku - jednorazowo najpóźniej w dniu podpisania umowy notarialnej tj. do 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu.
     
Szczegółowych informacji udziela Wydział Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa ul. Grunwaldzka 8, pokój 301, tel. 411-23-12 w godzinach pracy Urzędu.
     
Zarząd Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionym przypadku.**

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie