Przewaga gości, gol gospodarzy

PAN
Alwernia: Ciupek - Lubański, Dukała, Taborski - Kuźmiński, Przepiórka, Jajko, Gołdyn, Wiecheć - Klimek, Seremak oraz Szarek.

Alwernia - Świt Krzeszowice 1-0

Wczoraj w towarzyskim meczu piłkarskim IV-ligowa Alwernia pokonała beniaminka III ligi Świt Krzeszowice 1-0. Bramkę w 18 minucie zdobył Paweł Przepiórka.
 Świt: Kurdziel - Bursa, Giszka, Łuszczek - Szumiec, Funek, Giza, Dużyński, Sęk - Bogusz, Jawień oraz Grzybek, Jaworski, Piątek, Sysło, Klita, Wasilewski, Krzyściak, P. Gawęcki, D. Gawęcki.
 W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali piłkarze Świtu, ale to gospodarze zdobyli bramkę po akcji Klimka i strzale Przepiórki. Po przerwie trener Świtu Ryszard Kruk wymienił prawie całą jedenastkę i goście osiągnęli znaczną przewagę. Najbliżsi zdobycia wyrównującej bramki byli: Wasilewski (strzelił tuż obok słupka), Jaworski (po jego strzale piłkę spod bramki wybili obrońcy Alwerni) oraz dwukrotnie Piątek, (wykonując dwa rzuty wolne raz trafił w poprzeczkę). Dla gospodarzy najlepszą okazję miał Jajko, który po podaniu Kuźmińskiego w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.
 W zespole Alwerni zabrakło czterech podstawowych zawodników: Strączka, Józkowicza i Płonki, którzy szukają sobie nowych klubów, oraz Kuciela, którego pozyskaniem zainteresowany jest właśnie Świt. Na ich miejsce nowy szkoleniowiec Alwerni Antoni Gawronek testował Wiechecia z UKS Regulice, Seremaka z Unii Kwaczała oraz Szarka z zespołu juniorów. Trener Alwerni zapowiada jednak, że to nie koniec wzmocnień.
 W zespole Świtu testowany był dawny gracz Alwerni Sęk oraz Klita, który wrócił z wypożyczenia z Korony Lgota.