Przewiezione archiwum

MM
Udostępnij:
Z ul. Racławickiej 56a na ulicę Batorego 24 przewożone było wczoraj archiwum Małopolskiej Regionalnej Kasy Chorych. - Są to m.in. tysiące umów ze świadczeniodawcami, podpisywanych w ciągu minionych 4 lat, od chwili powstania kasy, faktury, korespondencja z ministerstwem, z Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych - wymienia rzeczniczka MRKCh, Zdzisława Kot-Malinowska. W budynku przy Batorego kończony jest remont. Docelowo Zarząd i Rada kasy chciałyby przenieść tam wydziały obsługujące ubezpieczonych - mieszkańców Małopolski i świadczeniodawców.

Remont na ukończeniu

   Budynek przy ul. Batorego 24 został zakupiony przez kasę w 1999 r. Do zagospodarowania jest w nim ok. 1100 metrów kw. Remont obiektu rozpoczął się w roku 2000 i obecnie jest na ukończeniu; jego koszt to 3,5 mln zł. - Pieniądze na ten cel pochodziły z przychodów kasy, między innymi korzystnych, krótkoterminowych lokat bankowych. Ze składek naszych ubezpieczonych na ten cel nie wydano ani złotówki - podkreśla Zdzisława Kot-Malinowska.
   W najbliższym czasie przy Batorego 24 zakończone zostaną prace przy instalowaniu dźwigu dla osób niepełnosprawnych; cały remont i adaptacja budynku ma się zakończyć pod koniec sierpnia. W kamienicy urzędują już pracownicy Wydziału Organizacyjnego i Promocji. Kasa myśli o przeniesieniu do tego budynku wydziałów bezpośrednio obsługujących ubezpieczonych i świadczeniodawców (cała kasa się tam nie pomieści). Obecnie wydziały te są przy ul. Józefa 21, gdzie ani przychodzący do kasy, ani urzędnicy nie mają zapewnionych komfortowych, godziwych warunków. - W siedzibie na Józefa__jest ciasnota, jeden stoi drugiemu na plecach i przebiera nogami z niecierpliwością. Cały czas trwają tam też jeszcze remonty, bo skarb państwa kamienicę przekazał kasie w ruinie. A przecież samych informacji w zeszłym roku udzielono tam 56 tysięcy (ponad 23 tys. bezpośrednio w siedzibie, około 33 tys. telefonicznie), a np. Wydział Lecznictwa Uzdrowiskowego przyjął i rozpatrzył ok. 40 tys. wniosków ubezpieczonych - wskazuje rzeczniczka kasy.
   Przeprowadzka na Batorego być może nastąpiłaby we wrześniu. - Decyzja o przeniesieniu zostanie podjęta z chwilą zakończenia prac remontowo-adaptacyjnych. Kasa poinformuje o tym wcześniej mieszkańców Małopolski - zapewnia Zdzisława Kot-Malinowska.
(MM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie