Przy mocnym wietrze...

0 Frączyk 25, 1- 1 Krupa 30, 1- 2 Kukuła P. 53

Pogoń Miechów- Naprzód Jędrzejów 1-2 (1-1)

Pogoń: Szot, Dudziński, Tyrka, Niedźwiecki, Włudarz, Kazieczko, Szewczyk, Golimowski, Szota, Salamon, Frączyk. Ponadto grali S. Nastarowski, Szymanek, Podyma, Kania, Piwowarski i Nowakowski.
   Przy braku kontuzjowanych Pawła Nastarowskiego, Roberta Bujaka, Tomasza Kańskiego i Marka Machnika trener Pogoni Marek Byrski nie miał zbyt wielkiego wyboru. Pierwsza dość wyrównana połowa (ataki Naprzodu wspomagał silny wiatr) zakończyła się remisowo. Najpierw w 25 minucie z wrzutki Włudarza z prawej strony strzelił na 1-0 Frączyk, 5 minut później wyrównał głową po rzucie rożnym Krupa.
   W drugich 45 minutach trener dał szansę gry głównie młodzieży, która dość nieporadnie realizowała zalecenia, zakodowane w pamięci podczas krótkiej przerwy. Po zmianie stron wiatr sprzyjał Pogoni, ale gola na 1-2 w 53 min "wcisnęli" do siatki bardzo waleczni goście. Dwóch pewnych sytuacji sam na sam (raz głową, drugi raz nogą) nie wykorzystał z 4 metrów Salamon.
   _- Nie było za bardzo kim grać. Stąd taki rezultat...- _skwitował krótko miechowski szkoleniowiec po końcowym gwizdku. Bramki IV-ligowego Naprzodu bronił wychowanek i zawodnik Pogoni, grający miniony sezon w B-klasowym Spartaku Wielkanoc Gołcza, Daniel Tomczyk. Jest zawodnikiem jędrzejowskiego klubu od stycznia tego roku.
Tekst i fot.: (WOJ.)