Przyjechała ciężarówka, a w niej tysiąc książek dla szkoły w...

Przyjechała ciężarówka, a w niej tysiąc książek dla szkoły w Jerzmanowicach [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Barbara Ciryt

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Przyjechała ciężarówka, a w niej tysiąc książek dla szkoły w Jerzmanowicach [ZDJĘCIA]
1/192
przejdź do galerii

©Fot. Barbara Ciryt

Przed Szkołę Podstawową w Jerzmanowicach przyjechała we wtorek (5 lutego) ciężarówka wypełniona książkami. To nagroda w konkursie „Tysiąc powodów by czytać”, który prowadził Empik.
Zobacz galerię
Najpierw uczniowie przygotowali plakat na temat czytania, potem trwało głosowanie internetowe. Do konkursu zgłosiło się 400 szkół. Wśród 12 zwycięskich z całej Polski jest Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach.

Finałem był przyjazd ciężarówki z Empiku, która zajechała przed szkołę z tysiącem książek, które trafią do tutejszej biblioteki. - Gdy w październiku ubiegłego roku rozgrywał się konkurs, to każdy dzień w szkole rozpoczynaliśmy od głosowania, aby wygrać książki. To było pospolite ruszenie, głosowali uczniowie, nauczyciele, rodzice, znajomi. Głosy dla nas spływały od Limanowej po Gdański, ale też z Francji, Niemiec Norwegii - opowiada Ewa Rogóż, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach.

Gdy wśród zwycięskich szkół znalazła się jerzmanowicka, to pojawia się tu skrzynka marzeń książkowych. Uczniowie składali tam zamówienia. - Poprosiliśmy o brakujące lektury, słowniki i książki, które dzieci sobie wymarzyły. Otrzymaliśmy wszystko co chcieliśmy - cieszy się pani dyrektor.

Ekipa z Empiku najpierw objechała punkty w Jerzmanowicach, w których promowano konkurs i tam rozdawała książki. Można było je otrzymać w sklepach spożywczych, aptece, urzędzie gminy. A przed szkołą na gości z Empiku czekali przebierani uczniowie, m.in. patronka placówki Królowa Jadwiga, ze swoim dworem oraz nietoperze i wiele postaci z bajek.

Uczniowie najpierw przenieśli pudla z książkami do szkoły, a potem zasiedli do oglądania widowiska przygotowanego przez gości z Epiku. Wówczas Redaktor Książek, Przecinek i Kropka opowiadali o poprawnym układaniu zadań. A uczniowie dla gości przygotowali inscenizację baśni „Piękna i Bestia”.

Za książki organizatorom konkursu dziękowała Ewa Rogóż, dyrektor szkoły, a Tomasz Gwizdała, wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia dziękując Empikowi , gratulował też szkole pięknej akcji, która integrowała całą społeczność.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:


FLESZ: Nowe fotoradary. Będzie ich dwa razy więcejKomentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo