Przykra niespodzianka

Podopieczne Tomasza Klocka w play-out rozegrają jeszcze 3 mecze
Podopieczne Tomasza Klocka w play-out rozegrają jeszcze 3 mecze Artur Bogacki
I liga siatkarek. Drugą fazę sezonu wiślaczki zaczęły od porażki ze Spartą Warszawa

Wisła Kraków - Sparta Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Wisła: Kuskowska, Biernatek, Gądek, Nabielec, Rzenno, Żochowska, Borek (libero) oraz Tyrańska, Mysiak, Postrożny.
Sparta: Polak, Bryda, Nowak, Sałyga, Jaszczuk, Alagierska, Kucińska (libero) oraz Pogorzelska, Widera, Szmigielska.

Już w pierwszym meczu grupowych rozgrywek o uniknięcie barażów o utrzymanie (najgorsza z trzech drużyn powalczy o miejsce w I lidze z jednym z II-ligowców) Wisła mocno skomplikowała sobie sytuację, przegrywając z warszawską Spartą. Krakowianki były faworytkami starcia ze zdecydowanie najsłabszą ekipą rundy zasadniczej, ale sprawiły kibicom niemiłą niespodziankę. W dodatku był to ich bodaj najgorszy mecz w sezonie - ani razu nie przekroczyły bariery 20 punktów w secie.

Sparta ma skład oparty na juniorkach - na środku brylowała w ataku i bloku 18-letnia Klaudia Alagierska - które wsparte bardziej doświadczonymi zawodniczkami poradziły sobie z gospodyniami, przez większość spotkania dyktując warunki. W pierwszym secie prowadziły (4:8, 11:16), ale krakowianki wróciły do gry. Po dwóch blokach - Magdy Żochowskiej na Joannie Brydzie i Patrycji Gądek na Marcelinie Nowak - był remis 18:18. Ekipę rzyjezdnych do walki poderwała Marta Jaszczuk, w kluczowym momencie zbiciami zdobywając seryjnie punkty.

W drugim secie dwie pierwsze wymiany wygrała Wisła, ale później znów przeważała Sparta (9:15). Po raz kolejny w końcówce pojawiła się szansa dla miejscowych, które zbliżyły się na 2 "oczka" (18:20), lecz więcej nic nie zdziałały.

Po zmianie stron można było liczyć na przełom, bowiem to "Biała Gwiazda" na początku odskoczyła, nawet na cztery punkty (10:6). Później drużyny wymieniały ciosy, a prowadzanie kilkukrotnie się zmieniało. Było 13:15, 18:17 i19:21. Zawodniczki ze stolicy znów lepiej rozegrały decydującą fazę partii i mogły się cieszyć z efektownego zwycięstwa.

Drugie spotkanie fazy play-out odbędzie się w najbliższą środę w Mysłowicach. Miejscowa Silesia Volley, teoretycznie najmocniejszy zespół w grupie spadkowej, gościć będzie Wisłę.