Przypomnienie złotego sezonu

KOW
W Nowym Sączu siatkarki grały i wspominały Fot. KOW
MECZ NA JUBILEUSZ. Z okazji 20-lecia Fakro, jednego ze sponsorów zespołu z Muszyny, w Nowym Sączu odbył się mecz z udziałem siatkarek, które zdobyły pierwszy złoty medal dla Muszynianki. Rywalem były Eliteski Skawa AZS UE Kraków, które zajęły drugie miejsce w I lidze w minionym sezonie. "Złotka" - Eliteski Skawa AZS UE Kraków 1-1 (21-25, 25-16)

"Złotka": Joanna Mirek (kapitan i trener - Organika Łódź), Dorota Pykosz (Rumia), Ewa Cabajewska (AZS Białystok), Magdalena Banecka ("Szóstka" Biłgoraj), Barbara Dziedzic (Podkarpacie Bobowa), Małgorzata Osika (Podkarpacie), Kinga Pasiut (Poprad Stary Sącz), Małgorzata Barszcz (Poprad).

Eliteski: Katarzyna Lisiecka, Iwona Kuskowska, Magdalena Jaszkowska, Olga Klocek, Magdalena Żochowska, Lucyna Reptak.

Sędziował: Krzysztof Pierzchała (Nowy Sącz).

Spotkanie, mimo że tylko towarzyskie, było prowadzone w duchu sportowym. Od początku krakowskie siatkarki starały się narzucić swoje warunki gry. I trzeba powiedzieć, że w pełni się to udało, bo wygrały pierwszego seta. Dorota Pykosz z Ewą Cabajewską próbowały odwrócić losy tej części gry, ale nie dały rady. Natomiast w drugim przewaga "Złotek" nie podlegała dyskusji.

Mocne ataki Doroty Pykosz i Magdaleny Baneckiej były nie do zatrzymania. Mecz zakończył się po dwóch setach, bo na tyle umówiły się siatkarki. - To było fantastyczne - mówiła Joanna Mirek. - Mieliśmy okazję zobaczyć się i długo porozmawiać. W sezonie ligowym nie ma na to czasu. Przypominałyśmy sobie wspaniałe chwile. (KOW)