Przyroda. Skąd pochodzą sprzedawane w marketach łososie...

Przyroda. Skąd pochodzą sprzedawane w marketach łososie norweskie?

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Przyroda. Skąd pochodzą sprzedawane w marketach łososie norweskie?
Apetycznie wyglądające ryby mają najczęściej globalne pochodzenie. Kiedyś, w bardzo odległej epoce realnego socjalizmu używano terminu kosmopolityzm, ale dajmy spokój z historią.
Przyroda. Skąd pochodzą sprzedawane w marketach łososie norweskie?
Otóż inkryminowany gatunek ryb może pochodzić z południowego Atlantyku! Pomyłka? Kilka dni temu chilijskie służby ochrony środowiska ogłosiły o ucieczce na wolność kilkuset tysięcy łososi norweskich. Co robią norweskie ryby na drugiej półkuli? Są hodowane na fermie rybnej.

Tak jak nasze kurczaki trzymano je w klatkach, tyle tylko że zanurzonych w wodzie. Sztorm zniszczył pojemniki i łososie popłynęły w siną dal. Problem w tym, iż ryby nafaszerowano antybiotykami. Biada niebacznemu rybakowi, który takiego łososi wyłowi i skonsumuje. Do tego jest to gatunek obcy, drapieżny i ekspansywny, który może zagrażać miejscowej faunie. Globalni producenci, globalny handel, globalne pożywienie. A propos: zżera mnie ciekawość, gdzie złowiono pyszne węgorze, które onegdaj łakomie spożyłem…

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jak to skąd? wiadomo, że norweskie są simply the best

JK (gość)

Zgłoś naruszenie treści

te żyjące w Bałtyku są na wymarciu i nikt świadomy ich nie kupuje....te z z norwegi są skrupulatnie kontrolowane i spełniają wszelkie normy jakich oczekujemy od zdrowych łososi.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo