Bezpieczna szerokość peronu z ławką to 3 metry
Na wysepce przystanku we wskazanym punkcie nie ma bowiem ławki, na której mogliby przysiąść oczekujący na tramwaj. - Tam jest za wąsko, by można było postawić ławkę - _wyjaśnia Filomena Serwin, rzeczniczka MPK. - _Ławka stwarzałaby zagrożenie. Tamowałaby ruch, trudno byłoby wsiadać i wysiadać, ludzie wyskakiwaliby na nią, a okrążający musieliby schodzić na tory albo na jezdnię, co jest niedopuszczalne, zwłaszcza że w tym miejscu panuje duży ruch. Jedynym wyjściem byłoby poszerzenie ulicy, a wraz z tym i peronu - ale w tym miejscu jest to problematyczne, konieczne byłoby wejście z ulicą na bulwary.
Jak podała rzeczniczka, bezpieczna dla ustawienia ławki szerokość peronu to 3 metry; ewentualnie, w wyjątkowych sytuacjach, MPK decyduje się na ustawienie ławki, gdy z obu jej stron do krawędzi peronu pozostaje jeszcze po 70 cm. Ławki mają szerokość 80 cm, dlatego najwęższy peron, na jakim MPK je ustawia, ma 2,20 m_- wysepka przy moście Dębnickim jest jeszcze węższa.
Wanda F. przypomina, że na trawniku po drugiej stronie jezdni (od strony Wisły) stał kiedyś daszek przystankowy i ławki, ale zostały usunięte w ramach porządkowania otoczenia mostu. - Nie jest to nasz teren - odpowiada rzeczniczka MPK. - _Ale też nie sądzę, by dobieganie do nadjeżdżającego tramwaju z drugiej strony ulicy przez przejście ze światłami byłoby wygodne, zwłaszcza dla inwalidy - dodaje. (MM)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?