Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przystosować do karty

Redakcja
Zmiany dotyczą głównie dodatków funkcyjnych dla dyrektorów Wczoraj odbyła się XXII sesja Powiatu Nowosądeckiego, podczas której jednym z najważniejszych omawianych tematów był regulamin wynagradzania nauczycieli. Sporo podziękowań od wójtów gminy otrzymał także dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Adam Czerwiński.

XXII Sesja Powiatu Nowosądeckiego

XXII Sesja Powiatu Nowosądeckiego

Zmiany dotyczą głównie dodatków funkcyjnych dla dyrektorów

 Wczoraj odbyła się XXII sesja Powiatu Nowosądeckiego, podczas której jednym z najważniejszych omawianych tematów był regulamin wynagradzania nauczycieli. Sporo podziękowań od wójtów gminy otrzymał także dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Adam Czerwiński.
 - Na początku sierpnia, w dniu kiedy obradowaliśmy na tej sali, nad trzema wsiami w gminie Łącko przeszła nawałnica. Spowodowała ona znaczne uszkodzenia dróg. Godzinę później na miejscu byli fachowcy z PZD, którzy szybko, bo już tego samego dnia, przywrócili przejezdność m.in. do Obidzy dla pojazdów osobowych - powiedział wójt Franciszek Młynarczyk. Również wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa dziękował za pomoc w remoncie dróg, które zostały uszkodzone przez burze.
 Radny Bogdan Gołyźniak powiedział, że do dzisiaj ani powiat ziemski, ani grodzki nie wystąpiły do wojewody o przekazanie budynków po Urzędzie Pracy. - Jeśli tego nie zrobimy, to wtedy będzie trzeba płacić czynsz za wynajem.
 Jednak najważniejszą częścią dyskusji był regulamin wynagradzania nauczycieli. Była to bardzo żmudna praca, bowiem trzeba było przystosować ten dokument m.in. do Karty Nauczyciela. Ponadto wciąż nie wiadomo, jakie koszty będą z tym związane, jednak jest on bardzo potrzebny, aby nauczyciele mogli otrzymać pensje.
 Przewodniczący Komisji Oświaty wniósł o kilka zmian w regulaminie. - Jeszcze raz analizowaliśmy ten dokument. Okazało się, że należy zmienić kilka zapisów. Głównie dotyczą one dodatków funkcyjnych dla dyrektorów. Uważamy, że należy je podnieść. Mogłoby bowiem się zdarzyć, że po wprowadzeniu regulaminu w życie niektórzy stracą finansowo.
 Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Paszek stwierdził, że proponowane poprawki są jak najbardziej właściwe. - Regulamin jest dokumentem żywym. Nie wiemy, jak będzie wyglądało wprowadzenie w życie jego zapisów. Na dziś wiadomo, że koszty wyniosą ok. 2,8 mln zł, a jest to dopiero jedna trzecia potrzeb.
 Regulamin został przyjęty z poprawkami. Natomiast w ogóle nie omawiano organizacji ochrony zdrowia. - Zbyt późno otrzymaliśmy stosowne dokumenty. Nie można dyskutować o szpitalach, pogotowiu ratunkowym, problemach przeciwdziałania alkoholizmowi czy innych sprawach, nie znając założeń. Dlatego też postanowiliśmy o zdrowiu dyskutować na następnej sesji - powiedział przewodniczący Rady Powiatu, Jan Duda.

(JEC)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski