PŚ w short tracku. Diane Sellier zwyciężył na 500 m

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
Do sobotniego finału na 500 m w Ałmatach Diane Sellier nigdy nie stał na podium zawodów PŚ Rick Bowmer/Associated Press/East News
Diane Sellier zwyciężył w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Polak w najlepszym życiowym występie pokonał Kanadyjczyka Stevena Duboisa i Kazacha Denisa Nikiszę.

Sellier w tym sezonie PŚ dwukrotnie meldował się w finale A. Za każdym razem zajmował 5. miejsce. Tak było w Salt Lake City i tydzień temu w Ałmatach.

Sobotni wyścig Polak rozegrał doskonale taktycznie. Rekordzista kraju po drodze minął dwóch rywali i na mecie zameldował się w czasie 41,104. Drugi był Dubois (41,153), a trzeci Nikisza (41,267).

Polak awansował w klasyfikacji generalnej 500 m na trzecie miejsce - 260 pkt. Prowadzi Nikisza (294) przed Duboisem (288).

Sellier pomógł sztafecie

Polska sztafeta mieszana w short tracku zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w kazachskich Ałmatach. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych w historii tej konkurencji. Zwyciężyła Korea Południowa przed Belgią. Upadek na jednym z ostatnich okrążeń zanotowali Holendrzy, którzy do tego momentu zajmowali trzecią pozycję.

Polacy startowali w składzie: Kamila Stormowska, Michał Niewiński, Gabriela Stormowska i Diane Sellier.(PAP)