PŚ w skokach narciarskich [WYNIKI] Stoch trzeci w Engelbergu!

Przemysław Drewniak
Kamil Stoch stał na podium w Engelbergu już pięć razy
Kamil Stoch stał na podium w Engelbergu już pięć razy Arkadiusz Gola / Polska Press
W sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Engelbergu Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. Wygrał Norweg Anders Fannemel, a drugi był lider klasyfikacji generalnej PŚ, Richard Freitag.

Kamil Stoch potwierdził, że jest w bardzo dobrej formie przed zbliżającymi się Turniejem Czterech Skoczni i Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Po skokach na 125,5 i 129 metrów Polak zajął trzecie miejsce w Engelbergu i przesunął się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stocha wyprzedzili tylko Anders Fannemel i Richard Freitag, a Norweg był lepszy od Niemca o... 0,1 punktu.

W pierwszej dziesiątce oprócz Stocha znalazło się jeszcze dwóch biało-czerwonych. Ósme miejsce zajął Dawid Kubacki, a dziesiąte Piotr Żyła. Kolejno 17. i 22. miejsce zajęli Maciej Kot i Stefan Hula, a Jakub Wolny nie zakwalifikował się do drugiej serii (był 37.).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch zajmuje 4. miejsce, po tym jak przeskoczył Stefana Krafta i Junshiro Kobayashiego. Polak ma 207 punktów straty do lidera Richarda Freitaga, drugi jest Andreas Wellinger, a trzeci Daniel Andre Tande.

W niedzielę zawodnicy zmierzą się w ostatnim konkursie przed świąteczną przerwą. O 12:30 w Engelbergu rozpoczną się kwalifikacje, a o 14:00 oficjalne zawody.

PUCHAR ŚWIATA W ENGELBERGU - WYNIKI NA ŻYWO

Oglądaj Sportowy Magazyn DZ Kibic i naszą sportową zapowiedź weekendu

Materiał oryginalny: PŚ w skokach narciarskich [WYNIKI] Stoch trzeci w Engelbergu! - Dziennik Zachodni