PŚ w Willingen. Skoki LIVE NA ŻYWO WYNIKI Puchar Świata 2018. Niedziela w Willingen. Stoch wziął dużą kasę TRANSMISJA, ONLINE, RELACJA

(frap)
Kamil Stoch
Kamil Stoch Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie - Puchar Świata. Norweg Johann Andre Forfang wygrał niedzielny konkurs PŚ w Willingen, ale to Kamil Stoch zgarnął główną nagrodę weekendu. Polak w zawodach był drugi, ale zwyciężył w miniturnieju "Willingen Five", za co dostał 25 tysięcy euro. To nie koniec - na podium konkursu stanął też Piotr Żyła. Polacy są w formie. A już za chwilę - igrzyska! U nas RELACJA LIVE NA ŻYWO ONLINE.

SKOKI PŚ W WILLINGEN WYNIKI KONKURS NIEDZIELA NA ŻYWO LIVE TRANSMISJA ONLINE

To był znakomity dzień dla biało-czerwonych. Trzy miejsca na podium w dwóch konkursach to znakomita prognoza przed igrzyskami w Pjongczangu. W Willingen Stoch potwierdził wysoką formę, z Forfangiem przegrał tylko o 2 punkty. Polak odzyskał za to pozycję lidera w Pucharze Świata, bo niedzielne zawody zupełnie nie wyszły Richardowi Freitagowi. Niemiec zajął dopiero 28. pozycję. Teraz Stoch wyprzedza go o 43 pkt.

W podium i powtórkę wyniku z soboty mierzył też Dawid Kubacki, który na półmetku był 3., ale ostatecznie zajął 7. miejsce. Wszystko jednak zostało w rodzinie, bo na podium zastąpił go Żyła (szósty po I serii), który osiągnął swój najlepszy wynik w tym sezonie PŚ.

To nie koniec dobrych wiadomości. W pierwszej dziesiątce znalazł się też Maciej Kot, na 8. pozycji.

Stefan Hula, który po I serii zajmował 23. miejsce, po świetnym skoku na 145. metr przesunął się na 12. pozycję.

Jakub Wolny nie awansował do finałowej serii - zajął 31. pozycję.

To już był ostatni konkurs przed igrzyskami w Pjongczangu. Biało-czerwoni z Willingen pojadą do Warszawy, w poniedziałek czeka ich olimpijskie ślubowanie. W Korei zameldują się 6 lutego.

SKOKI PŚ W WILLINGEN NIEDZIELA KONKURS NA ŻYWO TRANSMISJA LIVE GDZIE OBEJRZEĆ ONLINE STREAM

KLASYFIKACJA WILLINGEN FIVE

KLASYFIKACJA PUCHAR ŚWIATA

KLASYFIKACJA PUCHAR NARODÓW

Puchar Świata w skokach konkurs niedziela transmisja gdzie oglądać online stream