Publiczny przetarg ustny

Redakcja
Zarząd Miasta Krakowa ogłasza publiczny przetarg ustny na udostępnienie gruntu gminnego do prowadzenia handlu okrężnego na 2 lata na terenie Bulwaru Czerwieńskiego stanowiącego działki oznaczone w ewidencji gruntów nr: 607, obr. 1 Śródmieście, Kw 227862 i nr 81/2, obr. 146 Śródmieście, Kw 869, na ściśle wyznaczonych 8 punktach zgodnie z Załącznikiem nr 4 do Uchwały Zarządu Miasta Krakowa nr 1136/97 z dnia 13.10.1997 r. w sprawie określenia zasad udostępniania miejsc na terenach będących własnością gminy do prowadzenia handlu okrężnego i ustalenia procedury postępowania przy zawieraniu umów na prowadzenie przedmiotowego handlu (nie dotyczy giełd, kiermaszy, targowisk oraz handlu w pasie drogowym, w tym również Rynku Głównego) (zm. uchwała ZMK nr 150/98 z dnia 09.02.1998 r.).

Przetarg odbędzie się w dniu 12.03.1998 r. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Grunwaldzkiej 8, pok. 330.
Teren objęty przetargiem położony jest w I strefie ustalonej w ww. uchwale ZMK, w której dopuszcza się sprzedaż: precli i innych drobnych artykułów spożywczych przeznaczonych do bezpośredniego spożycia, prasy, trafiki, pamiątek, karmy dla gołębi, twórczości malarzy i artystów plastyków, a także prowadzenia usług fotograficznych, korzystanie z "zamku dmuchanego" oraz "samochodzików" i tym podobnych czasowych urządzeń.
Cena wywoławcza dla punktów sprzedaży nr 1 do 7 - 2 zł netto za 1 m kw. powierzchni użytkowej za każdy dzień + 22 proc. VAT.
Cena wywoławcza dla punktu nr 8 - przeznaczonego pod "zamek dmuchany" - 0,30 zł netto za 1 m kw. powierzchni użytkowej za każdy dzień + 22 proc. VAT.
Wysokość wadium:**2500 zł - za każde stanowisko nr 1 do 7;**1000 zł - za stanowisko nr 8.
Opłata dzienna za udostępnienie miejsca do prowadzenia handlu okrężnego obejmuje powierzchnię stoiska w formie wózka o maksymalnych wymiarach rzutu poziomego 1,5 m kw. oraz powierzchnię zajmowaną przez sprzedającego i kosz 0,5 m kw., tj. łącznie 2 m kw. (dotyczy punktów nr 1
do 7).
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłacą wadium gotówką w podanej wysokości w kasie Urzędu Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3/4, najpóźniej w przeddzień przetargu (kasa czynna pon. 10.00-15.00, wt.-pt. 9.00-13.00).
W przetargu nie mogą brać udziału osoby, które zalegają z zapłatą za korzystanie z terenów gminnych udostępnionych do prowadzenia handlu.
Jeden wnioskodawca może składać jeden wniosek o udostępnienie najwyżej trzech miejsc pod handel okrężny.
Przetarg zostanie przeprowadzony dwustopniowo:
I Etap: komisyjne otwarcie ofert oraz ich klasyfikacja do II etapu przetargu.
1. Oferty winny być składane w zamkniętych kopertach, zaadresowane do Wydziału Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa. Na kopercie w prawym rogu winna być podana lokalizacja (np. Bulwar Czerwieński - lokalizacja nr 1). Na kopercie nie mogą się znajdować żadne oznaczenia, które identyfikowałyby wnioskodawcę.
2. Oferty winny być złożone najpóźniej w dniu 11.03.1998 r. do godz. 14.00 w siedzibie Wydziału Skarbu Miasta UMK, ul. Grunwaldzka 8 - sekretariat.
Oferta winna zawierać:
1. imię i nazwisko (nazwę jednostki) wnioskodawcy,
2. określenie funkcji i branży,
3. wytyczne Wydziału Architektury w sprawie wyglądu stanowiska,
4. określenie lokalizacji miejsca na mapie zasadniczej lub szkicu sytuacyjnym, jednoznacznie określające lokalizację w terenie zgodnie z numeracją punktów wg załącznika nr 4 do uchwały ZMK nr 1136/97 z dnia 13.10.1997 r. z późniejszymi zmianami,
5. określenie powierzchni,
6. wypis z ewidencji działalności gospodarczej, rejestru spółek,
7. opinia sanepidu w przypadku handlu artykułami spożywczymi.
Brak któregokolwiek z wymaganych załączników jest podstawą do odrzucenia oferty.
II Etap: przetarg zostanie przeprowadzony w formie licytacji w tym samym dniu, bezpośrednio po przeprowadzonej kwalifikacji ofert.
Do licytacji zostaną dopuszczeni jedynie wnioskodawcy spełniający wyżej podane warunki.
Przyjęcie oferty jako kompletnej oraz wpłata wadium upoważnia do uczestnictwa w licytacji stawki dziennej 1 m kw. dowolnie wybranego jednego stanowiska.
Uczestniczenie w kilkukrotnej licytacji uzależnione jest od wpłacenia wielokrotności kwoty wadium.
Wadium wpłacone przez przystępującego do przetargu, który przetarg wygrał zalicza się w poczet czynszu z tytułu zawarcia umowy. Umowa na 2 lata powinna być zawarta w terminie 14 dni od dnia przetargu pod rygorem utraty wpłaconego wadium i utraty prawa do zawarcia umowy.
Wadium osób, które wygrały przetarg, a nie podpisały umowy w terminie wyżej określonym, nie podlega zwrotowi, a przeprowadzony przetarg czyni niebyłym.
Wadia wpłacone przez pozostałe osoby podlegają zwrotowi począwszy od następnego dnia przetargu.
W zawartej umowie handlujący zostanie zobowiązany do postawienia stanowiska zaakceptowanego przez Wydział Architektury Urzędu Miasta Krakowa w terminie nie przekraczającym 2 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Opłata za udostępnienie części nieruchomości Gminy Miasta Krakowa ustalona w drodze przetargu jest płatna miesięcznie z góry do dnia 10. każdego miesiąca.
Zarząd Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Szczegółowych informacji udziela Wydział Skarbu Miasta UMK, ul. Grunwaldzka 8, pok. 330, tel.: 411-57-22, w. 171.
Pełną treść komunikatu wywieszono w dniach 11.02 do 11.03 br. na tablicach ogłoszeń UMK przy pl. Wszystkich Świętych 3/4 i ul. Grunwaldzkiej 8.

Prof. Górski o wywiadzie posłanki Urszuli Zielińskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie