Puchar dla strażaków

Udział w turnieju, zorganizowanym przez andrychowskie Centrum Kultury i Wypoczynku, zgłosiło 13 drużyn. Eliminacje rozgrywane systemem pucharowym wyłoniły czwórkę półfinalistów. W walce o awans do finału zespół TKKF Splot - Pijalnia pod Kogutkiem uległ 0-2 drużynie JRG PSP Andrychów. Drugim finalistą po zwycięstwie 2-0 nad zespołem Żyrkud został Remontex z Bielska-Białej. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Żyrkud, zwyciężając nad TKKF Splot - Pijalnia pod Kogutkiem 2-0 (-30, -16). W finale natomiast strażacy pokonali zespół Remonteksu 3-0 (-14, -10, 15), wygrywając tym samym cały turniej i zdobywając puchar burmistrza Andrychowa Tadeusza Woźniaka.

W Andrychowie

W zorganizowanym w Andrychowie po raz pierwszy Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn, w którym stawką był puchar ufundowany przez burmistrza gminy, zwyciężyła drużyna Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie.
 Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jarosław Mazur, Dariusz Wołek, Andrzej Gibas, Jacek Żydek, Aleksander Sordyl, Marek Dybał, Marek Pustelnik, Andrzej Bizoń, Zbigniew Pietera i Łukasz Sopicki.
 W turnieju wzięły również udział drużyny młodszych zawodników, m.in. ekipa ZBM Kołaczek czy pierwszoklasiści z Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie, którzy walcząc pod nazwą "Kocury", bardzo dobrze radzili sobie w meczach eliminacyjnych. Ostatecznie zwyciężyło jednak siatkarskie doświadczenie; w drużynach, które zakwalifikowały się do półfinałów, wystąpili m.in. byli siatkarze andrychowskiego Beskidu z czasów, gdy grał jeszcze w pierwszej lidze.
 Organizatorzy zapowiadają kolejne turnieje, nie tylko w piłce siatkowej, skierowane do amatorów. W najbliższym czasie odbędzie się turniej siatkarski kobiet.